YAMAHA A-S2100

 

Popisek se připravuje.

Cena s DPH 60 990 Kč
Cena bez DPH 50 405 Kč
Běžná cena 62 990 Kč
Ušetříte 3%
do 5 dnů
množství 
 
 
Kategorie: Yamaha
Kód: a-s2100
Záruka:
Výrobce: Yamaha
 
 

Společnost Yamaha představuje další špičkový zesilovač ve své TOP sérií tentokrát, jde o model A-S2100 který zdědil originální obvody eliminující ztráty signálu. Série S2100 se zrodila ze snahy nabídnout nové Hi-Fi komponenty s vynikající muzikálností stejně jako vlajkový model A-S3000 za dostupnější cenu při zachování maximálního zvukového zážitku. Zesilovač disponuje dostatečným výkonem, díky tomu vám nabídne plnou dynamiku a emoce. Stejně jako Top model je vybavený analogovými ručkovými VU metry. Příjemně velké plošně prosvětlené VU metry odrážejí dynamiku přehrávané hudby. Měkké LED osvětlení propůjčuje celkovému vzhledu teplé lampové světlo výsledek je opravdu fantastický – vítejte v 70letech minulého století. Nepřekonatelný retro design a nekompromisní zvuk to jsou hlavní rysy tohoto stereo zesilovače. Při konstrukci zesilovače bylo vše striktně podřízeno výslednému zvuku, který odkrývá i ty nejjemnější hudební detaily. Při nekompromisní konstrukci bylo myšleno také na samostatný nízko impedanční sluchátkový zesilovač tak i na kvalitní phono předzesilovač pro připojení gramofonu. Pro vysoce kvalitní reprodukci vinylů je zesilovač vybaven vestavěným high-grade phono předzesilovačem pro přenosky typu MM i MC. Investice do dalšího externího phono předzesilovače tedy nebude nutná. Vytříbený design a konstrukce modelu A-S2100 odráží dlouholeté zkušenosti společnosti Yamaha při výrobě těch nejkvalitnějších hudebních nástrojů. Celohliníkový přední panel a luxusní boční panely vyrobené z pravého dřeva jen podtrhují výjimečný design.

Koncový zesilovač osazený Mosfet tranzistory
Základní konstrukce zesilovače využívá jedinečnou technologií plovoucího vyváženého koncového zesilovače Yamaha. V konstrukci jsou použité Mosfet tranzistory které zvuku dodávají teplý a přirozený zvukový projev. Využití tranzistorů Mosfet , které mají stejnou polaritu na plusové a mínusové straně výstupního stupně dále přispívá k dokonalé symetrické konstrukci. Tato technologie odstraňuje odchylky v kvalitě zvuku způsobené rozdílnou polaritou – jedná se o důležitou vlastnost která je typická pro plovoucí vyvážený koncový zesilovač. Výsledkem je zvuk s vynikajícím odstupem signálu od šumu a téměř dokonale definovaným zvukovým polem.
 


Diskrétní konfigurace zesilovače
Model A-S2100 nabízí plně diskrétní řešení při použití přímé signálové cesty „tone defeat“ naprostým oddělením obvodu zvukových korekcí. Tímto řešením dochází k výraznému zlepšení odezvy a rychlosti výsledkem je živější a bohatší reprodukce vaší oblíbené hudby. Ztráty signálu jsou omezeny díky šroubovaným spojkám. Signál do koncových stupňů je veden silnou kabeláží. Toto řešení přináší zlepšení součinitele, to se promítá do kvality reprodukce zvuku zejména v silné reprodukci nízkých kmitočtů.

Symetrická konstrukce
Zesilovač využívá symetrické konstrukce pro dosažení ideální stereofonní reprodukce. Napájecí část kde je osazený transformátor a filtrační blok čtyř kvalitních kondenzátorů Nippon Chemi-Con s kapacitou 22.000 µF, který je umístněný do středu zesilovače, bloky koncových zesilovačů jsou osazené po bocích zesilovače díky tomuto řešení je dosaženo ideálnímu rozložení hmotnosti. A-S2100 má vynikající mechanickou tuhost a stabilitu, která snižuje vliv externích vibrací na kvalitu přehrávaného zvuku.


Digitální ovládání hlasitosti
Za použití vysoce kvalitního technologie digitálního ovládání hlasitosti navrženým společností New Japan Radio Co. Ltd došlo k jemnějšímu nastavení požadované hlasitosti, během ovládání nedochází k degradaci zvuku, vyrovnání kmitočtového charakteru, udržení vysokého odstupu od rušivých napětí a eliminaci elektromagnetických interferencí. Toto řešení přináší vynikající čistotu zvuku a rychlou odezvu na jakoukoliv změnu v hlasitosti.

Výkonný EL transformátor 
Výkonný napájecí zdroj je důležitý pro stabilní provoz zesilovače při jakkoliv náročných požadavcích na okamžité dodání odpovídajícího výkonu. Proto je této části věnována velká pozornost. Zesilovač A-S2100 je osazený výkonným EL transformátorem který je do šasi namontovaný pod mosaznou podložku, která omezuje vnitřní vibrace, jež by mohly mít za následek nežádoucí rušení. O filtraci napájení se starají čtyři velkokapacitní kondenzátory s uhlíkovým pouzdrem pro dosažení energického zvuku i při větší poslechové hlasitosti.

Nostalgie analogový VU metr
Pro indikaci výstupního výkonu používá zesilovač klasické analogové ručkové VU metry. Příjemně velké plošně prosvětlené VU metry odrážejí dynamiku hudby. Měkké LED osvětlení propůjčuje celkovému vzhledu teplé lampové světlo. Výsledek je opravdu fantastický – vítejte v 70letech minulého století. Ručičkové indikátory mohou signalizovat klasický VU metr nebo indikátor špičkového vybuzení toto je možné přepínat dle preference uživatele. Dokonale zasazené přední sklo podtrhuje celkový design a maximální péči o co nejmenší detaily u celého zesilovače.

Hliníkové dálkové ovládání
Dodávaný dálkový ovladač je vyrobený ze stejného materiálu a ve stejném designu jako přední hliníkový panel zesilovače. Jednoduché intuitivní ovládání ergonomicky rozložené tlačítka pro ovládání hlasitosti a přepínání vstupů to vše v nádherném kovové textuře. Přes dálkové ovládání je možné provádět nastavení hlasitosti a přepínání vstupu zesilovače  A-S2100, navíc lze tímto ovladačem ovládat i CD přehrávače CD-S2100.

Dokonalé řemeslné provedení
Jednotlivé ovládací prvky od ovladače hlasitosti přes přepínač vstupů, regulace basů/výšek vše je vytvořeno s nejpřísnějším důrazem na nejmenší detail. Při prvním doteku na vás dýchne retro design minulého století - je opravdu radost si vše osahat, celek působí velmi elegantním a robustním dojmem. Povrchová úprava broušením dodává celému přístroji nadčasový design. Stejně jako při výrobě špičkového hudebního nástroje není zvenčí vidět ani jeden šroub nebo jiný spojovací prvek. Každý detail jeho konstrukce a designu vyzařuje přesnou ruku mistra svého řemesla. V celkovém provedení se odráží posedlost kvalitou a maximálním hudebním zážitkem toto je garance společnosti Yamaha prvotřídního výrobce hudební nástrojů nejvyšší kvality.

Originální repro terminály
Reproduktorové terminály jsou posledním článkem v audio řetězci celého zesilovače a byly stejně pečlivě navrženy jako ostatní komponenty. Velké šroubovací svorky s masivním vybráním představují originální design a dokonalé řemeslné zpracování. Při výrobě byla použita čistá měď, tím je zabezpečeno připojení bez snížení zvukové kvality. Celková ergonometrie přesně odpovídá lidským prstům a vytváří elegantní vizuální dojem. Hlavní důraz byl kladen na co nejjednodušší pevné dotažení repro terminálů při použití minimální síly.

Masivní nožičky
Odstupňované masivní kovové nožičky zesilovače účinně eliminují vnější vibrace, k čemuž významně přispívá i hmotnost celého komponentu, pro niž jsou naopak velkou oporou. Uživatel si může zvolit buď to instalaci s dodávanými hroty, nebo izolace s dodanými spoty.

Parametry a specifikace:

Zesilovač:
Výkon: 2x 160 W při 4 ohm, 1kHz, 0,7% THD
Dynamický výkon ( 8 / 6 / 4 / 2 ohm): 105 / 135 / 190 / 220 W
Celkové harmonické zkreslení a šum:  0,025 % (8 ohm, 20Hz-20kHz)
Činitel tlumení (damping faktor): 250
Frekvenční rozsah (1 W, line): 5 Hz − 100 kHz / +0 dB, -3 dB
Odstup signál šum (1 W, line): 103 dB
Korekce basy 350Hz +/- 9dB, výšky 3,5kHz +/- 9dB
 
Funkce zesilovače:
Direct Symmetrical design plně symetrická konstrukce
Plovoucí vyvážený koncový zesilovač s technologií Mosfet
Přesná elektronická regulace hlasitosti
Oddělená konstrukce předzesilovače a koncových stupňů
Regulátory basů, výšek, vyvážení a hlasitosti
Masivní celokovová konstrukce nožiček  
Celohliníkový přední panel včetně všech ovládacích prvků
Prosvětlené VU metry z možností přepínání režimů
Nová vnitřní konstrukce desek s tištěnými spoji pro redukci vibrací
Výkonný EL transformátor
Blok čtyř kondenzátorů
Nezávislý sluchátkový zesilovač
Diskrétní Phono předzesilovač (MM/MC)
Možnost symetrického zapojení přes XLR konektory
Pozlacené RCA, Phono a repro terminály
Výstup na A/B reprosoustavy
Dálkové ovládání

Konektory:
4x analogový audio vstup
2x analogový XLR audio vstup
1x phono vstup MM/MC
1x Main IN
1x Pre Out
4x masivní pozlacené šroubovací terminály (kompatibilní s banánkovými konektory)
1x trigger 12V
1x remote IN
1x remote OUT
1x systémový konektor  

Napájení:
Vstup: AC 230 V, 50 Hz
Max. spotřeba: 310 W
Spotřeba v pohotovostním režimu: 0,3 W

Provedení:
Rozměry: 435 x 157 x 463 mm (Š x V x H)
Hmotnost: 23,4 kg