YAMAHA A-S3000

 

Popisek se připravuje.

Cena s DPH 129 990 Kč
Cena bez DPH 107 430 Kč
Běžná cena 131 990 Kč
Ušetříte 1%
do 5 dnů
množství 
 
 
Kategorie: Yamaha
Kód: a-s3000
Záruka:
Výrobce: Yamaha
 
 

V tomto roce slaví společnost Yamaha své 125. výročí k této příležitosti Vám představujeme novou vlajkovou loď Hi-Fi série S3000. Excelentně navržená vnitřní architektura mimořádně tuhého šasi při využití dvojité konstrukce to je TOP model A-S3000. Nepřekonatelný retro design a nekompromisní zvuk to jsou hlavní rysy tohoto stereo zesilovače. Při konstrukci zesilovače bylo vše striktně podřízeno výslednému zvuku, který odkrývá i ty nejjemnější hudební detaily.Mezi další zásadní vylepšení patří komplexní nízká impedance, zkrácení všech signálových cest, kompletně poměděné vnitřní šasi a to jsou jen některé vybrané technologie použité v tomto výjimečném zesilovači. Při vývoji zesilovače byl dán jasný cíl, a to dosáhnout nejčistšího přenosu signálu z nejjemnějších nuancí, který odkrývá všechny hudební detaily, ať už máme na mysli dynamický kontrast, témbr, jemné detaily nebo třeba plné basy uchvacující nejenom profesionální zvukové mistry v poslechových studiích. Díky dvojitému šasi byl vytvořen prostor pro vedení vnitřní kabeláže ve spodní části zesilovače, což umožnilo zkrátit cestu pro napájení z transformátoru do výkonových stupňů a vedení signálových kabeláží na minimum. Toto řešení výrazně pomohlo eliminovat ztráty přenosu signálu a napájení. Extrémně nízká impedance je zajištěna snížením zemního potenciálu. Toto řešení výrazně snižuje dopad šumu a dodává hluboký a bohatě emocionální zvukovou projev celému zesilovači. Při nekompromisní konstrukci bylo myšleno také na samostatný nízko impedanční sluchátkový zesilovač tak i na kvalitní phono předzesilovač pro připojení gramofonu. Pro vysoce kvalitní reprodukci vinylů je zesilovač vybaven vestavěným high-grade phono předzesilovačem pro gramofoní přenosky typu MM i MC. Investice do dalšího externího předzesilovače tedy nebude nutná.


Propracovaná konstrukce dvojitého šasi
Spodní a vnitřní izolační šasi má elimininovat vnější vibrace a poskytnout každé obvodové desce plovoucí konstrukci nezávislou na vnitřním šasi tím je docíleno dokonalé eliminace vlivu vibrací. Napájecí zdroj je složený z výkonného toroidního transformátoru a kondenzátorů, které bývají hlavními zdroji vnitřních vibrací. Celý napájecí zdroj je osazen na samostatném šasi vnitřního rámu, který je ukotven do předního a zadního panelu základního šasi. Koncové mono zesilovače včetně těžkých chladičů jsou ukotveny k levému a pravému vnitřních rámů. Napájecí zdroj a koncové zesilovače jsou tedy úplně oddělené. Jde o nové řešení celého rámu, které důkladně blokuje přenos vibrací. Kromě toho je vnitřní šasi navrženo tak že pod napájecím toroidním transformátorem je dostatečný prostor což umožňuje bezproblémový průchod kabeláže ke každému vnitřnímu obvodu nejkratší možnou cestou. Nově vyvinutý šasi díky inovativní konstrukci výrazně pomáhá minimalizovat délku signálových cest a dosáhnout tak nízké impedance, stejně tak poskytuje vysokou tuhost a nabízí anti-vibrační řešení celého zesilovače. Výsledkem je vyšší rychlost přeběhu, větší šířka přenášeného pásma a v neposlední řadě i nižší zkreslení.


Symetrická konstrukce
Celková konstrukce je řešena formou nezávislého předzesilovače a výkonových mono bloků koncového zesilovače. V zesilovači je úplně oddělen předzesilovač, který zabezpečuje nízko úrovňové signály a koncové zesilovače, které se starají o výkonové zesílené signálu do reprosoustav. Výrazným způsobem došlo k omezení zkreslení zvuku vznikající vzájemným ovlivňováním obou obvodů. Výkonové koncové zesilovače pro levý a pravý kanál jsou konstruovány naprosto symetricky. Oba kanály mají stejnou elektrickou a konstrukční strukturu a stejně dlouhé signálové cesty. Díky tomu řešení jde v podstatě o dva stejné mono bloky, kde jsou minimalizovány odchylky ve stereofonním přednesu.

O chlazení koncových stupňů se starají masivní chladiče vyrobené z nemagnetického materiálu hliníku tak aby se odstranily jakékoliv nepříznivé účinky na výsledný zvuk. V průběhu dlouhodobých testů byl zvolen kvalitní hliníkový profil z různé tloušťky materiálu. Maximální síla byla stanovena na 7 mm spodní profil má sílu 6mm. Díky tomuto profilovanému řešení je možný mimořádně efektivní odvádění tepla a navíc toto řešení poskytuje dostatečně robustní konstrukci šasi. Kromě toho byly všechny otvory k odvodu tepla na horním panelu přesně vyřezány tak aby byla zaručena opravdu dokonalá ventilace. Stylové odvětrávací štěrbiny v horním panelu přesně odpovídají CD přehrávači CD-S3000 a jeho designu tím je zaručena velmi dobrá ventilace i při postavení CD přehrávače přímo na zesilovač.


Pečlivá robustní konstrukce
Zesilovač je osazený masivním toroidním transformátorem s dostatečným výkonem. O filtraci napájecího napětí se starají čtyři výkonné kondenzátory každý o kapacitě 40,000 µF. Aby bylo možné zcela eliminovat energetické ztráty signálu v nejdůležitějších částech, jsou použity šroubované spoje u filtračního bloku kondenzátoru a transformátoru, který je skutečným srdcem celého zesilovače a jako takový dodává vysoký výkon pro všechny ostatní obvody. Šroubované spoje jsou dál použity pro všechny rozhodující místa přenosu napájení, včetně připojení předzesilovače s výkonovými koncovými zesilovači. Kromě toho, že cesty signálu jsou co nejkratší, se výrazně snižuje i přechodová impedance jednotlivých spojů. Symetrická konstrukce koncových stupňů zaručuje dokonalé technické parametry. To jsou jen některé z mnoha technických detailů, které dohromady tvoří tento vynikající zesilovač. Vnitřní uspořádání zesilovače je přesně rozvrženo tak, aby všechny obvody byly vedeny naprosto samostatně. To v praxi znamená, že jednotlivé kanály zesilovače jsou fyzicky navzájem odizolované. Díky tomuto řešení se maximalizuje separace jednotlivých kanálů, dále se výrazně zlepšuje poměr signálu k šumu a rovněž toto řešení přispívá k dosažení širokého a otevřeného zvukové pole.

Plně vyvážená konstrukce
Yamaha A-S3000 má promyšlenou vnitřní konstrukci kdy je plně vyvážený přenos signálu. Do tohoto konceptu jsou navíc zahrnuty i ovládací systémové obvody (hlasitost, korekce basy/výšky atd.) předzesilovač, koncové stupně jsou vyvážené tím je dosaženo ideálního vyvážení ve všech stupních celého zesilovače. Toto řešení zaručuje nižší zkreslení a zvýšení odstupu signál/šum.
 

Digitální ovládání hlasitosti
Za použití vysoce kvalitního technologie digitálního ovládání hlasitosti navrženým společností New Japan Radio Co. Ltd došlo k jemnějšímu nastavení požadované hlasitosti, během ovládání nedochází k degradaci zvuku, vyrovnání kmitočtového charakteru, udržení vysokého odstupu od rušivých napětí a eliminaci elektromagnetických interferencí. Toto řešení přináší vynikající čistotu zvuku a rychlou odezvu na jakoukoliv změnu v hlasitosti.


Mohutný toroidní transformátor 
Výkonný napájecí zdroj je důležitý pro stabilní provoz zesilovače při jakkoliv náročných požadavcích na okamžité dodání odpovídajícího výkonu. Proto je této části věnována velká pozornost. Výkonný toroidní transformátor je pevně ukotvený do trojrozměrné vnitřního rámu, který je nezávislý na vnějším šasi.  Hlavním cílem bylo uchycení toroidního transformátoru tak aby se zabránilo nežádoucím vibracím. Robustní držák transformátoru je instalován ve středu zesilovače A-S3000 tím je dosaženo ideálního rozložení váhy pro snaží manipulaci s tímto téměř 25kg vážícím zesilovačem. Při výrobě vnitřních části šasi byl použit kompletně poměděný vnitřní rám, do kterého jsou po stranách ukotveny koncové zesilovače.


Nostalgie analogový VU metr
Pro indikaci výstupního výkonu používá zesilovač klasické analogové ručkové VU metry. Příjemně velké plošně prosvětlené VU metry odrážejí dynamiku hudby. Měkké LED osvětlení propůjčuje celkovému vzhledu teplé lampové světlo. Výsledek je opravdu fantastický – vítejte v 70letech minulého století. Ručičkové indikátory mohou signalizovat klasický VU metr nebo indikátor špičkového vybuzení toto je možné přepínat dle preference uživatele. Dokonale zasazené přední sklo podtrhuje celkový design a maximální péči o co nejmenší detaily u celého zesilovače.


Hliníkové dálkové ovládání
Dodávaný dálkový ovladač je vyrobený ze stejného materiálu a ve stejném designu jako přední hliníkový panel zesilovače. Jednoduché intuitivní ovládání ergonomicky rozložené tlačítka pro ovládání hlasitosti a přepínání vstupů to vše v nádherném kovové textuře. Přes dálkové ovládání je možné provádět nastavení hlasitosti a přepínání vstupu zesilovače  A-S3000, navíc lze tímto ovladačem ovládat i CD přehrávače CD-S3000.


Dokonalé řemeslné provedení
Jednotlivé ovládací prvky od ovladače hlasitosti přes přepínač vstupů, regulace basů/výšek vše je vytvořeno s nejpřísnějším důrazem na nejmenší detail. Při prvním doteku na vás dýchne retro design minulého století - je opravdu radost si vše osahat, celek působí velmi elegantním a robustním dojmem. Povrchová úprava broušením dodává celému přístroji nadčasový design. Stejně jako při výrobě špičkového hudebního nástroje není zvenčí vidět ani jeden šroub nebo jiný spojovací prvek. Každý detail jeho konstrukce a designu vyzařuje přesnou ruku mistra svého řemesla. V celkovém provedení se odráží posedlost kvalitou a maximálním hudebním zážitkem toto je garance společnosti Yamaha prvotřídního výrobce hudební nástrojů nejvyšší kvality.


Originální repro terminály
Reproduktorové terminály jsou posledním článkem v audio řetězci celého zesilovače a byly stejně pečlivě navrženy jako ostatní komponenty. Velké šroubovací svorky s masivními vybráním představují originální design, dokonalé řemeslně zpracování při výrobě byla použita čistá měď tím je zabezpečeno připojení bez snížení zvukové kvality. Celková ergonometrie přesně odpovídá lidským prstům a vytváří elegantní vizuální dojem. Hlavní důraz byl kladen na co nejjednodušší pevné dotažení repro terminálů při použití minimální síly.


Masivní nožičky
Odstupňované masivní kovové nožičky zesilovače účinně eliminují vnější vibrace, k čemuž významně přispívá i hmotnost celého komponentu, pro niž jsou naopak velkou oporou. Uživatel si může zvolit buď to instalaci s dodávanými hroty, nebo izolace s dodanými spoty. 

Parametry a specifikace:

Zesilovač:
Výkon: 2x 170 W při 4 ohm, 1kHz, 0,7% THD
Dynamický výkon ( 8  / 6 / 4 / 2 ohm): 120 / 150 / 200 / 300 W
Celkové harmonické zkreslení a šum:  0,025 % (8 ohm, 20Hz-20kHz)
Činitel tlumení (damping faktor): 250
Frekvenční rozsah (1 W, line): 5 Hz − 100 kHz / +0 dB, -3 dB 
Odstup signál šum (1 W, line): 103 dB
Korekce basy 350Hz +/- 9dB, výšky 3,5kHz +/- 9dB

Funkce zesilovače:
Direct Symmetrical design plně symetrická konstrukce
Plovoucí vyvážený koncový zesilovač s technologií Mosfet
Přesná elektronická regulace hlasitosti
Oddělená konstrukce předzesilovače a koncových stupňů
Regulátory basů, výšek, vyvážení a hlasitosti
Oddělená napájecí část s transformátorem a stabilizátorem napětí
Masivní celokovová konstrukce nožiček  
Celohliníkový přední panel včetně všech ovládacích prvků
Prosvětlené VU metry z možností přepínání režimů
Nová vnitřní konstrukce desek s tištěnými spoji pro redukci vibrací
Výkonný toroidní transformátor
Blok čtyř kondenzátorů každý o kapacitě 40,000 µF 
Měděné dvojité nezávislé vnitřní šasi
Nezávislý sluchátkový zesilovač
Diskrétní Phono předzesilovač (MM/MC)
Možnost symetrického zapojení přes XLR konektory 
Pozlacené RCA, Phono a repro terminály
Výstup na A/B reprosoustavy
Dálkové ovládání 

Konektory:
4x analogový audio vstup
2x analogový XLR audio vstup
1x phono vstup MM/MC 
1x Main IN
1x Pre Out
4x masivní pozlacené šroubovací terminály (kompatibilní s banánkovými konektory)
1x trigger 12V
1x remote IN
1x remote OUT
1x systémový konektor  

Napájení:
Vstup: AC 230 V, 50 Hz
Max. spotřeba: 350 W
Spotřeba v pohotovostním režimu: 0,3 W

Provedení:
Rozměry: 435 x 180 x 464 mm (Š x V x H)
Hmotnost: 24,6 kg