YAMAHA CD-S2100

 

Popisek se připravuje.

Cena s DPH 57 490 Kč
Cena bez DPH 47 513 Kč
Běžná cena 58 990 Kč
Ušetříte 2%
do 5 dnů
množství 
 
 
Kategorie: Yamaha
Kód: cd-s2100
Záruka:
Výrobce: Yamaha
 
 

Společnost Yamaha rozšiřuje nabídku svých špičkových komponentů o další model, jedná se o CD přehrávač CD-S2100 který patří do nové série 2100. Která se zrodila na základě požadavku o rozšíření nabídky špičkových Hi-Fi komponentů v podstatě jde o nástupce série 2000. CD přehrávač využívá ve své konstrukci většinu sofistikovaných technologií stejně jako nejvyšší model CD-S3000. Nově je doplněný o USB vstup s podporou přehrávání WAV/FLAC do 192 kHz/24-bit a DSD 64 po instalaci ovladače ASIO 2.3. Navíc je zde průchozí DAC převodník, díky kterému si budete moci vychutnat nejnovější hudební formáty včetně zdrojů zvuku s vysokým rozlišením a to vše v maximální možné kvalitě. 

Proč investovat do takového vysoce kvalitního CDpřehrávače? Naprosto jednoduše: protože jste v průběhu let „nasbírali“ spoustu oblíbených CD. A s tímto CD přehrávačem si uchováte do budoucnosti možnost znovu slyšet tyto Vaše skvosty s neopakovatelnou kvalitou. Při výrobě CDpřehrávače CD-S2100 se používají výhradně jen ty nejkvalitnější součástky a špičkové firemní technologie Yamaha. CD přehrávač vám umožní držet současně krok se světem. Na zadním panelu je osazený nativní USB vstup pro připojení vašeho počítače plus digitální koaxiální a optický vstup, díky kterým můžete připojit další vaše zařízení. Tímto sofistikovaným řešením vám nový přehrávač spojí to nejlepší z obou světů. Zachovává plnohodnotný přístup k Vaší oblíbené sbírceCD, stejně tak dovoluje přístup k uloženým digitálním datům v počítači. Dokonalé řemeslné zpracování do nejmenších detailů to je výsledek ruky opravdového mistra svého řemesla. V celkovém provedení se odráží posedlost kvalitou a maximálním hudebním zážitkem toto je garance společnosti Yamaha prvotřídního výrobce hudební nástrojů nejvyšší kvality.  

CD přehrávač si bez problému poradí s SACD, CD, MP3 a WMA formáty, díky USB-B vstupu máte podporu přehrávání WAV/FLAC do 192 kHz/24-bit a DSD 64 po instalaci ovladače ASIO 2.3. Vnitřní uspořádání je na opravdu vysoké úrovni věrné důkladnosti společnosti Yamaha. Audio signál je zpracován odděleně a plně symetricky, převod signálu zpracovává špičkový 32bitový D/A převodník ES9016 od ESS Technology.O napájení se starají dva samostatné transformátory pro oddělenou digitální, audio, pohonnou a zobrazovací částí. Celé šasi tohoto CD přehrávače je dostatečně zpevněno tomu odpovídá i jeho celková hmotnost 16kg. O stabilní ustavení přehrávače je postaráno čtyřmi masiv ními nožičkami, které umožňují vyrovnaní případné nerovnosti. Čisté „hifisticky“ pojatá konstrukce nabízí firemní specialitu Pure Direkt, která vyřadí z činnosti digitální výstupy, vypne elektroniku displeje – vše je elegantní, jednoduché a při tom účelné.

Ihned při prvním seznámením s tímto CD přehrávačem na Vás dýchne design 70-tých let minulého století a nekompromisní zvuková kvalita. V celkovém provedení se odráží posedlost kvalitou a maximálním hudebním zážitkem toto je garance společnosti Yamaha špičkového výrobce hudební nástrojů nejvyšší kvality.Precizní rigidní CD mechanika
Mechanika přehrávače CD-S2100 využívá stejnou mechaniku jako vlajkový model CD-S3000. Mechanika byla od samého počátku navržena a vyrobena s maximální pečlivostí, tak aby byla zajištěna maximální tuhost celé mechaniky a současně zaručeny i výborné anti vibrační vlastnosti, díky kterým je možné docílit ultra přesného čtení.Jedinečná kvalita zvuku
DAC převodníky od společnosti ESS Sabre – byl zvolen na základě důkladného prověření všech jeho funkcí a vlastností. Kdy bezpečně zvládá velké množství vstupních dat, jeho výstupní signál má excelentní výkon jak na nízkých kmitočtech tak i excelentní vysoké rozlišení a jemné podání na výškách. Je jasné že DAC převodník je jedna z nejdůležitějších částí kvalitního CD přehrávače zajišťující kvalitní poslech oblíbené hudby. V CD přehrávači CD-S2100 je osazený model Sabre ES9016 od společnosti ESS Technology který v dnešní době patří mezi nejvýkonnější a nejlépe hodnocené 32-bitové audio DAC převodníky na světě. Toto řešení se využívá výhradně v Hi-End audio aplikacích nebo v profesionálním studiovém vybavení. S patentovanými technologiemi jako například 32-bit DAC architecture a Time Domain Jitter Eliminator přináší Sabre  jedinečný dynamický rozsah (DNR) a celkové harmonické zkreslení až -116dB (THD+N). Toto řešení dnes nabízí nejvyšší možnou úroveň kvality zvuku, která uspokojí i toho nejnáročnějšího posluchače. Stereo výstup je k dispozici ve formě symetrických XLR konektorů, nebo asymetrických CINCH konektorů. Symetrický XLR výstup nabízí skutečně oddělené signálové cesty z DAC převodníku až do symetrického XLR konektoru. Přenos oddělených signálů zajistí mnohem vyšší kvalitu zvuku a ještě nižší úroveň šumu.

Parametry a specifikace:
CD sekce
Frekvenční rozsah: 2Hz-20kHz 
Harmonické zkreslení: 0,002%
Dynamický rozsah 100dB
SACD sekce
Frekvenční rozsah: 2Hz-50kHz 
Harmonické zkreslení: 0,002%
Dynamický rozsah 110dB
Odstup signál/šum (CD/SACD): 116dB

Funkce CD přehrávače:
Direct Symmetrical symetrická konstrukce audio části
DAC 32bitový převodník ES9016 od společnosti ESS Technology
Precizní tichá CD mechanika
Exkluzivní mechanismus vkládání Yamaha
Speciální anti-rezonanční dvojdílná konstrukce nožiček  
Masivní celohliníkový přední panel včetně všech ovládacích prvků
Oddělené napájení pro digitální, analogovou, mechanickou a zobrazovací část
Pozlacené RCA konektory
Dálkové ovládání

Konektory:
1x analogový audio CINCH výstup
1x symetrický analogový audio XLR výstup
1x digitální koaxiální výstup
1x digitální optický výstup
1x digitální koaxiální vstup
1x digitální optický vstup
1x USB-B

Napájení:
Vstup: AC 230 V, 50 Hz
Max. spotřeba: 30 W
Spotřeba v pohotovostním režimu: 0,5 W
 
Provedení:
Rozměry: 435 x 137 x 438 mm (Š x V x H)
Hmotnost: 15,7 kg