YAMAHA CX-A5100

 

Popisek se připravuje.

Cena s DPH 67 990 Kč
Cena bez DPH 56 191 Kč
do 5 dnů
množství 
 
 
Kategorie: Yamaha
Kód: cx-a5100
Záruka:
Výrobce: Yamaha
 
 

AV procesor, konfigurace 11.2, HDMI (8x vstup, 2x výstup), HDCP 2.2, 4K upscaling, DLNA, LAN,USB, Wifi, síťové funkce, AirPlay, Bluetooth, ZONE 2,3,4, distribuce obrazu do jiné zóny, YPAO R.S.C. multi-point, Music Enhancer, phono předzesilovač, prémiový ultra DAC převodník Sabre32, symetrické XLR propojení, MusicCast, AVANTAGE série


Yamaha CX-A5100 je špičkový 11.2kanálový AV předzesilovač, který stojí na samém vrcholu  komponentů série AVENTAGE. Dělená konstrukce samostatného AV předzesilovače zaručující studiovou kvalitu. Pro zprostředkování dokonalého zvukového zážitku CX-A5100 využívá nejmodernější dostupné technologie, stejně jako tradiční řemeslné zpracování jednotlivých detailů.

Tento AV procesor je určen pro ty, kteří dávají přednost výkonu a flexibilitě, Yamaha CX-A5100 je ideálním partnerem pro každý koncový zesilovač. Je doslova nabitý nejnovějšími technologiemi, mezi které patří podpora žhavé novinky tohoto roku Dolby Atmos a DTS:X. Najdete zde širokou podporu pro nejnovější audio a video formáty, včetně plného 4K video rozlišení. Dále nabízí vynikající prostorový zvuk s využitím technologie Cinema DSP HD3 a díky technologií ultra DAC převodníku ES9016 nabídne profesionální zpracování zvuku na studiové úrovni. AV procesor nabízí mimořádnou škálu možných připojení, dokonalé síťové funkce, prvotřídní technické zpracování a vynikající zvukovou kvalitu. Uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky hledající nejnovější technologie a dokonalý zážitek při poslechu svého domácího kina nebo při klasickém stereo poslechu. Ve výbavě nechybí ani kvalitní phono předzesilovač umožňující připojení gramofonu bez nutnosti dokupování samostatného předzesilovače. Nezáleží na druhu zdroje signálu, zda se rozhodnete pro blu-ray přehrávač, CD přehrávač, gramofon, internetové rádio, satelitní přijímač nebo hudbu z vašeho chytrého telefonu, s tímto AV procesorem si vždy vychutnáte vaše filmy a hudbu na nejvyšší možné úrovni. V základní výbavě najdete vestavěný Wifi adaptér, který umožňuje funkci Wifi Direct. Bezdrátovou konektivitu doplňuje vestavěný bluetooth modul, díky kterému můžete bezdrátově streamovat hudbu z nejrůznějších přenosných zařízení (chytrý telefon, tablet atd.). Konstrukčně jde o AV procesor, který při kombinaci s 11-kanálovým zesilovačem MX-A5000 nabízí široké možnosti zapojení. Díky tomuto řešení je možné využít bi-ampingového zapojení vašich předních reprosoustav nebo ozvučení ZONE 2,3 pro další místnosti. Bohatá výbava zahrnuje streamování hudby po vaší domácí síti, poslech internetových radií z celého světa a bezdrátový přenos oblíbené muziky z vašeho iPhonu díky vestavěné AirPlay technologii.


​Všechny TOP modelý série Avantage nabízí propracovaný design a bezkompromisní technické řešení jakým je přední panel z hliníku a prodlouženou záruku v délce 36 měsíců, kterou společnost Yamaha nabízí.

Nekompromisní symetrické XLR propojení
Rušivý šum bývá nejčastěji spojován s problémy nekvalitních spojů mezi jednotlivými AV komponenty. Toto rušení bývá zdrojem problému někdy i u velmi sofistikovaných propojení mezi kvalitními AV komponenty jako jsou předzesilovače a koncového zesilovače. Aby bylo zajištěno, že CX-A5100 a MX-A5000 nebudou negativně ovlivněny tímto problémem, je k propojení použito symetrické zapojení přes XLR konektory, které je vysoce odolné proti rušení - stejný typ se běžně používá u profesionálního audio zařízení.

 

Maximální kvalita obrazu, upscalling až na 4K rozlišení
Společnost Yamaha u všech modelů AV receiverů pro rok 2015/16 nabízí plnou podporu 4K rozlišení včetně certifikátu HDCP 2.2, která bude nutná pro přehrávání, vysílání a streaming videa ve formátu 4K.  Model CX-A5100 podporuje nejnovější verzi rozhraní HDMI 2.0 pro přenos signálů ve 4K rozlišení při 50/60p. Osm HDMI vstupů a dva výstupy zajišťují dostatečnou rezervu a umožňují okamžité připojení video HD projektoru a současně i 3D televizoru, blu-ray přehrávače, satelitního HD přijímače, herní konzole, notebooku a jiných zařízení.  Druhý HDMI výstup je možné přiřadit pro distribuci obrazu do další místnosti Zone 2,3,4. Samozřejmostí je podpora Audio Return Channel (ARC) díky, kterému můžete přijímat zvuk z televize stejným HDMI kabelem, kterým do ní  běžně posíláte pouze signál z jiného zařízení. To znamená, že si budete moci vychutnávat televizní programy s perfektním zvukem procesoru bez potřeby instalace více kabelů. Další výhodou tohoto nového AV procesoru je HDMI CEC, funkce, která umožňuje vypínat/zapínat televizor společně s AV procesorem. Standart HDMI CEC umožňuje rozšířené ovládání i dalších zařízení. Podmínkou je kompatibilita s tímto systémem.Vysoké rozlišení Music Enhancer
Když je hudba kódována pomocí ztrátové komprese, jakou je například MP3, jsou ztracena některá důležitá data. Systém Compressed Music Enhancer využívá pokročilých algoritmů, aby obnovil ztracená data a navrátil původní dynamiku i jemné nuance libovolné nahrávce. Technologie Music Enhancer dále zvyšuje hudebnost původní nahrávky. Zvýšením vzorkování frekvence až na 96 kHz/24-Bit může být aplikováno bezztrátové rozlišení 44.1/48 kHz stejné jako u klasických CD (2-kanálový PCM), nebo u FLAC souboru pro další zvýšení kvalit původního obsahu.

Adaptivní kontrola dynamického rozsahu DRC (Dynamic Range Control)
Adaptivní kontrola dynamického rozsahu upravuje automaticky dynamický rozsah v závislosti na úrovni hlasitosti. Díky ní nebudete muset upravovat hlasitost ani při tichém poslechu, vše od šepotu až po velké exploze bude reprodukováno čistě a zřetelně. Jistě oceníte rovněž funkci potlačení hlasité televizní reklamy, která přijde obzvláště vhod při tichém nočním poslechu.
Sofistikovaný CINEMA DSP HD3
Nejvýkonnější DSP technologie Yamaha CINEMA DSP HD3 posouvá zážitek z prostorového zvuku do nových výšin. Pomocí tohoto nového procesoru s pokročilou 3D technologií zpracování ze čtyř kanálů na 11-kanálovou konfiguraci, která propůjčuje zvuku úplně nový rozměr. Zadní Virtual Presence Speaker byly přidány do běžné konfigurace reproduktorů, takže si můžete plně vychutnat CINEMA DSP HD3 i při konfiguraci 9.1 a výsledek je téměř stejný jako u plněhodnotného 11.1 systému.

Výkonný signálový procesor
Široké možnosti DSP procesoru nabízející celkem 33 předvoleb včetně 10, které byly použity v legendárním AV receiveru RX-Z11. AV procesor nabízí širokou paletu prostorových zvuků obsahující například 6 „Filmových režimů“, které vás přenesou do středu dění. 7 zábavných programů odpovídající zvukovému charakteristice přehrávaných zdrojů, jako jsou sportovní, hudební videa, akční hry a RPG hry. Kompatibilita s Dolby TrueHD a DTS-HD zvukových formátů znamená, že uslyšíte vše v plné kvalitě.

Prémiový ultra DAC převodník Sabre32 
AV procesor je osazen nejnovějším prémiovým ultra DAC převodníkem ES9016 Sabre postaveným na platformě Sabre32, díky čemuž je dosaženo vynikajícího poměru signál/šum. S patentovaným ESS 32-bit Hyperstream ™ DAC architekturou a Time Domain Jitter Eliminator přináší velkolepé hudební zážitky s nepřekonatelnou lehkostí a dynamický rozsah 120 dB při zkreslení 0,0003% (-110 dB). Dosáhnete tím nejvyšší možné úrovni kvality zvuku, která uspokojí i toho nejnáročnějšího posluchače.Tytéž převodníky jsou osazeny ve všech kanálech a zajistí opravdu věrnou reprodukci vašeho oblíbeného filmu či hudby. Pro zkvalitnění zvuku kompresních formátů je zde funkce Advanced Music Optimize a pokročilý DSP procesor nabídne široký výběr 33 zvukových režimů, z kterých si vybere určitě každý. Direct mód zajišťuje přímou cestu audio signálu od vstupu ze zdroje signálu až do výstupu na reproduktory bez ovlivnění ekvalizérem. Pure Audio je speciální audio režim, který po aktivaci vypne displej, odepne všechny video obvody a zaručím tím co nejkratší cestu audio signálu ze zdroje do reproduktorů. Získáte větší přesnost, sílu a věrnost v celém frekvenčním pásmu.

​Automatická kalibrace YPAO R.S.C. multi-point

AV procesor je vybaven špičkovou automatickou kalibrací  YPAO R.S.C. s měřením Multi-point,  která je schopná analyzovat během několika minut akustiku vaší místnosti do více poslechových bodů a poté upraví nastavení různých audio parametrů pro optimální poslech. Výsledkem je profesionální nastavení, které dokáže korigovat akustické nedostatky vaší místnosti. Další instalovanou technologií je Compressed Music Enhancer, která výrazně zkvalitňuje reprodukci kompresních hudebních formátů (MP3, WMA atd.). Pro kvalitní věrný poslech přes sluchátkový výstup je AV procesor osazen obvody Silent Cinema.Přehrávání hudby z internetu i z domácí sítě (Streaming) 
Přistroj, umožňuje přehrávání internetových rádií, podporuje přehrávání souborů MP3, WMA, WMA Lossless, FLAC, WAV, AAC a DSD uložených ve vašem chytrém telefonu, tabletu, notebooku, NASu nebo jiném datovém uložišti v domácí síti. Díky technologii AirPlay můžete za pomocí iPodu, iPadu nebo iPhonu streamovat vaši oblíbenou hudbu v maximální možné kvalitě. Stejně snadné je i přehrávání hudby z počítače PC nebo Mac s aplikací iTunes. procesor dokáže přistupovat k internetovým zdrojům vTuner a streamovat hudbu ze služeb Napster.MusicCast rozšiřuje možnosti zábavy
MusicCast představuje revoluci v oblasti síťového audia. Připojené produkty lze využívat dohromady nebo separátně. Všechny je lze ovládat prostřednictvím jediné aplikace, která je intuitivní, rychlá a snadno použitelná. Zvolte soundbar, bezdrátový reproduktor, AV receiver či HiFi sestavu dle přání a zkombinujte je do jediného systému MusicCast, který lze postupně rozšiřovat. Systém MusicCast od společnosti Yamaha je určen k tomu, aby přinesl zvukový zážitek všude a všem. To vše můžete jednoduše ovládat prostřednictvím mobilní aplikace MusicCast. Elegantní a chytré řešení vyplní celý váš domov oblíbenou hudbou.


Robustní konstrukce  
Dodatečná pátá noha ART je umístněná do středu AV procesoru. Díky tomuto řešení je dosaženo minimálního přenosu vibrací z transformátoru, tranzistorů nebo blíže postavených reproduktorů. Pátá noha zajišťuje, že okolní vibrace nemají vliv na zvukovou kvalitu. Vnitřní část přijímače je navíc vyztužena příčnými členy ve tvaru "H", tak aby byl zaručen extrémně tuhý a stabilní rám. To vše snižuje vibrace prakticky na nulu, kdy i při vysoké hlasitosti. Symetrická konstrukce vnitřních obvodů zaručuje dokonalé technické parametry. Vnitřní uspořádání přístroje je přesně rozvrženo tak, aby všechny obvody byly vedeny naprosto samostatně. Tímto se maximalizuje separace jednotlivých kanálů a výrazně se zlepšuje poměr signálu.MusicCast snadné ovládání přes váš chytrý telefon nebo tablet 
Díky aplikaci MusicCast máte dokonalý přehled o svém systému CX-A5100 a jednoduše si nastavíte všechny funkce z pohodlí svého křesla. Ovládejte veškerou svou hudbu a svá zařízení přesně podle svých představ pouhým dotykem. Využívejte širokou nabídku užitečných funkcí, jako je například funkce Link, která vám umožní přehrávat stejnou skladbu v různých místnostech nebo funkci Room Display Customise pro přizpůsobení vzhledu displeje různým místnostem.Díky novému ECO režimem můžete snížit spotřebu energie až o 20%. Možné je i nastavení automatického vypnutí  po 2, 4, 8 nebo 12 hodin. To vše přispívá k vašemu pohodlí. Společnost Yamaha věnuje velkou pozornost i ekologii, kdy v pohotovostním režimu je spotřeba pouze 0,30W.

Parametry a specifikace:
AV předzesilovač:

Počet kanálů: 11.2
Formáty: DTS:X, DTS-HD Master Audio, Dolby Atmos, Dolby TrueHD, Dolby Digital plus, Dolby Digital, Dolby Pro Logic IIx
Frekvenční rozsah: 10Hz – 100kHz (+0/-3dB)
Zkreslení: 0,008%
Odstup signal/šum: 112dB
Nominální audio výstup CINCH: 1,0V/470Ω
Nominální audio výstup XLR: 2,0V/470Ω
Vstupní citlivost phono: 3,5mV/47kΩ
Vstupní citlivost CINCH/XLR: 200mV/47kΩ

Pokročilé funkce:
HDMI 2.0
HDCP 2.2
podpora pro: přehrávání 3D, Audio Return Channel, DeepColor, x.v.Color, LipSync, Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, DVD-Audio, Super Audio CD, vícekanálové PCM, a CEC
HDMI video Upscaling na 4K 
Wifi
Bluetooth
Video adjustment funkce umožňující individuální nastavení obrazu
Přímé digitální spojení pro iPod/iPhone přední USB port
Kalibrace YPAO R.S.C. multi-point
Překryté On-Screen Display (OSD) přes HDMI 
Výstup Zone 2,3,4 
Hybridní Stand-by funkce k redukci spotřeby elektrické energie
Rozhraní RS 232C pro systémové ovládání
Vestavěný phono předzesilovač

Zpracování signálu:
prémiový ultra DAC převodník ES9016 Sabre32 od společnosti ESS Technology 
High-resolution music enhancer
Pokročilý 32bitový DSP čip
CINEMA DSP 
HD3, 33 DSP programů
Compressed Music Enhancer
Virtual Presence Speaker
SILENT CINEMA / Virtual CINEMA DSP
Dolby Atmos, Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus
DTS:X, DTS-HD Master Audio

Ostatní funkce:
Nastavitelná dělící frekvence: 40-200 Hz
A/V synchronizace (až 500 ms při 48 kHz)
RDS (PS/RT/PTY/TP)
FM/AM tuner s pamětí pro 40 stanic
Certifikováno DLNA Verze 1.5
Update Firmware Ethernetem a USB portem
Zone 2,3,4
Učící se podsvícené dálkové ovládání z možností makro modu
GUI zone průvodce nastavení funkce Zone

Vstupy:
8x HDMI v 2.0 (7x vzadu, 1x přední panel)
1x USB pro USB disky a iPod/iPhone 
3x komponentní video
5x kompozitní video (1x vpředu, 4x vzadu)
6x digitální audio (3x optický, 3x koaxiální)
7x CINCH analogové audio 
1x XLR audio
1x RJ-45 LAN
2x IR vstup pro externí čidlo
1x phono předzesilovač
1x RS232

Výstupy:
2x HDMI v 2.0 (1x možnost přiřazení pro Zone out)
1x komponentní video
1x kompozitní video
1x kompozitní video Zone Out
2x pre-out pro subwoofer
1x pre-out CINCH 11.2
11x XLR výstup pro koncový zesilovač
1x pre-out pro subwoofer
1x line-out pro Zónu 2,3
2x trigger výstup 12V
2x IR výstup
1x sluchátka

Napájení:
Vstup: AC 220-240 V, 50/60 Hz
Spotřeba v režimu stand-by: 0,3 W

Provedení:
Rozměry: 435 x 192 x 474 mm (Š x V x H)
Hmotnost: 13,5 kg