YAMAHA RX-A1050

 

Základní parametry Bluetooth: Ano AirPlay: Ano USB konektivita: Ano Wi-Fi: Ano Kategorie Značka: Yamaha Obrazovka 3D kompatibilita: Ano Zvuk Jmenovitý vstupní výkon: 110 W Audio dekodéry: Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS-HD Master A

Cena s DPH 29 990 Kč
Cena bez DPH 24 786 Kč
Běžná cena 34 990 Kč
Ušetříte 14%
Skladem 1 ks

množství 
 
 
Kategorie: Yamaha
Kód: rx-a1050
Záruka: 2 roky
Výrobce: Yamaha
 
 

Vysoká obrazová kvalita

Se 7.2 kanálovým AV přijímačem YAMAHA RX-A1050 Black, který je v černém barevném provedení, se vám dostane vysoce kvalitního obrazu, který vyhovuje těm nejnovějším HDMI standardům. Přenos obrazu je ve vysoké kvalitě 4K ultra HD, kdy rychlost přenosu promítání je 60 snímků za vteřinu. Vychutnáte si tak obraz s vysokým rozlišením a kvalitou 4K, která je až 4násobně vyšší než kvalita obrazu ve full HD. Zvýšenou kvalitu obrazu navíc podporuje i HDR (High Dynamic Range) video, což zprostředkovává ještě detailnější zobrazení nejen pro tmavé, ale i světlé části obrazu.

Podpora HDMI 2.0 upscalling 4K 50/60p

Společnost Yamaha u všech modelů AV receiverů pro rok 2015/16 nabízí plnou podporu 4K rozlišení včetně certifikátu HDCP 2.2, která bude nutná pro přehrávání, vysílání a streaming videa ve formátu 4K. Receiver RX-A1050 podporuje nejnovější verzi rozhraní HDMI 2.0 pro přenos signálů ve 4K rozlišení při 50/60p. Obrazová část AV receiveru je osazena 4K Yamaha čipem, který podporuje pokročilé funkce HDMI, včetně 4K pass-through a upscaling pro nejvyšší obrazovou kvalitu, která poskytuje čtyřikrát vyšší rozlišení než dnešní 1080p HD standard, který se běžně používá pro optimální přehrávání 3D obsahu a zdrojů videa.

Možnosti streamování

Chcete-li si užít poslech oblíbené hudby s kvalitním zvukem, který je zaručen moderními technologiemi, jakou je podpora pro nejnovější Surround formát Dolby Atmos. Přijímač je vybaven technologií Bluetooth, takže budete hudbu jednoduše a bez zbytečných kabelů nebo jiného propojování přehrávat přes přijímač. Je jedno, jestli chcete hudbu streamovat ze smartphonu, tabletu nebo jiného zařízení. Yamaha Compressed Music Enhancer je optimalizován tak, aby se vám dostalo živého a kvalitního zvuku i při přenosu hudby přes technologii Bluetooth. Oceníte ale také vestavěné wifi připojení, čímž se možnost bezdrátového streamování hudby ještě rozšiřuje.

Vestavěné wifi a ovládání přes aplikaci

Vestavěné wifi připojení k internetu umožňuje bezdrátové připojení k domácímu směrovači a tím ještě jednoduššímu streamování hudby, ale zároveň umožňuje i přístup k internetovým rádiím, jako je Spotify. Nemáte-li k dispozici wifi router, stačí si stáhnout aplikaci AV Controller a hudbu budete streamovat přímo ze smartphonu nebo tabletu. Přes aplikaci AV Controller lze přijímač také ovládat, takže přijímač zapnete /vypnete, ztlumíte hlasitost nebo ji naopak zvýšíte, ať už se nacházíte kdekoliv. Aplikaci jednoduše stáhnete z iTunes App Store nebo z obchodu Google play.

Design a konektivita

7.2 kanálový AV reciever YAMAHA RX-A1050 Black disponuje displejem umístěným v přední části spolu s otočnými ovladači. Uživatele jistě nadchne i široká škála konektorů, takže jej snadno připojíte k nejrůznějším zařízením. Jedná se o 8 x HDMI vstup, 2 x HDMI výstup, USB konektor pro připojení USB flash disků nebo MP3 přehrávače, dále je to výstup pro zesilovač a samozřejmě konektor pro připojení sluchátek. Pro pohodlný přístup je v přední části přijímače umístěn USB konektor, HDMI a analogové audio.

Automatická kalibrace YPAO R.S.C. a YPAO Volume

AV receiver je vybaven špičkovou automatickou kalibrací YPAO R.S.C. s měřením bodu Multi-point,  která je schopná analyzovat během několika minut akustiku vaší místnosti do více poslechových bodů. Poté upraví nastavení různých audio parametrů pro optimální poslech - výsledkem je profesionální nastavení, které dokáže korigovat akustické nedostatky vaší místnosti. Funkce Ypao Volume při každé změně hlasitosti automaticky upravuje vysoké a nízké kmitočty tak, že výsledný zvukový projev je vždy přirozený bez ohledu na nastavenou hlasitost.

Další instalovanou technologií je Compressed Music Enhancer která výrazně zkvalitňuje reprodukci kompresních hudebních formátů (MP3, WMA atd.). Pro kvalitní věrný poslech přes sluchátkový výstup je AV receiver osazen obvody Silent Cinema díky kterému si vychutnáte oblíbené scény vašeho filmu. O kvalitní převod D/A signálu se stará výkonný DAC převodník ESS9006 které zpracovávají signál pro všechny audio kanály tím je zajištěna skutečně věrná reprodukce.

Dolby Atmos, DTS:X

Nové formáty Dolby Atmos a DTS:X vám nabídnou neobyčejný zážitek při sledování vašich oblíbených filmů nebo koncertů. Budete doslova obklopeni zvukem, který do posledního místa zaplní váš pokoj úžasnou bohatostí a hloubkou prostoru. Nové AV receivery Yamaha v kombinaci s nejnovějšími systémy Dolby Atmos a DTS:X naplní místnost multi dimenzionálním zvukovým doprovodem, který znáte pouze z profesionálních kinosálů.


Parametry a specifikace:

Počet kanálů: 7.2
Výkon: 165 W na kanál při impedanci 4 ohm
Celkové harmonické zkreslení: 0,9 % (20– 20 kHz, THD)
Činitel tlumení: 100 (při impedanci 8 ohm)
Dynamický výkon na kanál (8/4/2 Ohm): 135/210/280 W 
Pro reproduktory s impedancí: 4-8 ohm 

Pokročilé funkce:

HDMI podpora pro: přehrávání 3D, Audio Return Channel, DeepColor, x.v.Color, LipSync, Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, DVD-Audio, Super Audio CD, vícekanálové PCM, a CEC
HDMI video Upscaling 4K 50/60p
Podpora DHCP 2.2
HDMI 2.0 
Přímé digitální spojení pro iPod/iPhone přední USB port
Kalibrace YPAO R.S.C. multi-point
Ypao Volume
Překryté On-Screen Display (OSD) přes HDMI 
Výkonový výstup Zóny 2 a line-out výstup 
Hybridní Stand-by funkce k redukci spotřeby elektrické energie
Rozhraní RS 232C pro systémové ovládání

Zpracování signálu:

DAC převodník ESS 9006 192kHz/24-bit
Pokročilý 32bitový DSP čip
CINEMA DSP 
3D, 17 DSP programů
Compressed Music Enhancer
Virtual Presence Speaker
SILENT CINEMA / Virtual CINEMA DSP
Dolby Atmos
DTS:X
Dolby TrueHD
Dolby Digital Plus
DTS-HD Master Audio

Ostatní funkce:

Nastavitelná dělící frekvence 
A/V synchronizace 
Vyvážení tónu pro přední L/R kanály
RDS (PS/RT/PTY/TP)
FM/AM tuner s pamětí pro 40 stanic
Certifikováno DLNA Verze 1.5
Update Firmware Ethernetem a USB portem
Zone 2

Vstupy:

8x HDMI (7x vzadu, 1x přední panel)
1x USB pro USB disky a iPod/iPhone
3x komponentní video
5x kompozitní video (1x vpředu, 4x vzadu)
6x digitální audio (3x optický, 3x koaxiální)
4x analogové audio 
1x vstup pro gramofon
1x RJ-45 LAN
1x IR vstup pro externí čidlo
1x RS232

Výstupy:

2x HDMI 
1x komponentní video
1x kompozitní video
1x pre-out 7.2
1x line-out pro Zónu 2
1x analogový výstup
1x trigger výstup 12V
1x sluchátka