YAMAHA RX-A3050

img
 
 

Popisek se připravuje.

Cena s DPH 62 990 Kč
Cena bez DPH 52 058 Kč
do 5 dnů
množství 
 
 
Kategorie: Yamaha
Kód: rx-a3050
Záruka:
Výrobce: Yamaha
 
 

9.2, 9x230W/kanál, Bi-amping, HDMI (8x vstup, 2x výstup) HDCP 2.2, Zone B, 4K 50/60p upscaling, Dolby Atmos, DAC převodníky Sambre 32 ESS 9016 a ESS 9006, symetrická konstrukce zesilovače, síťové funkce, DLNA, LAN, Wifi, Bluetooth, USB, Air-Play, zóne 2/3, YPAO R.S.C. a Ypao Volume, phono vstup, MusicCast, AVANTAGE serieNový top model RX-A3050 společnosti Yamaha je nekorunovaným „králem“ mezi AV receivery. Je doslova nabitý nejnovějšími technologiemi, mezi které patří podpora žhavé novinky Dolby Atmos a DTS:X. Receiver je osazený dvojicí špičkových DAC převodníků Sabre 32 ESS9016 a ESS 9006, které jsou zárukou profesionální kvality zvuku. Jeho koncový stupeň má symetrickou konstrukci a díky tomu vám nabídne výborný zvuk nejenom při přehrávání domácího kina, ale umožní vám naplno vychutnat i klasický stereo poslech bez jakéhokoliv omezení.

Tento 9.2 kanálový AV receiver nabízí možnost rozšíření na 11.2 pro ještě lepší prostorový zvuk s využitím technologie Cinema DSP HD3. Konstrukčně jde o síťový AV receiver série Avantage modelové řady 2015/2016, který nabízí zákazníkům maximální zvukovou a obrazovou kvalitu. Špičkově vybavený AV receiver vám nabídne plnohodnotné řešení pro multiroomovou aplikaci ve vaší moderní domácnosti. Díky 11-kanálovému zesilovači umožňuje aktivní ozvučení hlavní místnosti plus ozvučení dalších dvou zón bez nutnosti dalších investic. Tomu odpovídá i konektorové vybavení umožňující i velmi složité zapojení. Mezi další výhody patří dokonalé síťové funkce, prvotřídní technické zpracování, mimořádná zvuková kvalita a bohatá výbava. V dnešní digitální době určitě potěší množství pokročilých technologií, které uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky hledající nejnovější technologie. Nové formáty Dolby Atmos a DTS:X vám nabídnou neobyčejný zážitek při sledování vašich oblíbených filmů nebo koncertů. Budete doslova obklopeni zvukem, který do posledního místa zaplní váš pokoj úžasnou bohatostí a hloubkou prostoru. Nové AV receivery Yamaha v kombinaci s nejnovějším systémem Dolby Atmos a DTS:X naplní místnost multi dimenzionálním zvukovým doprovodem, který znáte pouze z profesionálních kinosálů.

Audiofilní řešení celého receiveru nabízí symetrickou konstrukci koncových stupňů zaručující výborné zvukové parametry. To je jen jeden z mnoha technických detailů, které dohromady tvoří tento vynikající AV receiver. Vnitřní uspořádání přístroje je rozvrženo přesně tak, aby všechny obvody byly vedeny naprosto samostatně. To znamená, že jednotlivé kanály zesilovače jsou fyzicky i elektricky navzájem odizolované. Díky tomuto řešení se maximalizuje separace jednotlivých kanálů, dále se výrazně zlepšuje poměr signálu k šumu. Toto řešení přispívá k dosažení širokého a otevřeného zvukové pole.

V základní výbavě najdete dnes stále více populární phono předzesilovač umožňující připojení gramofonu bez nutnosti dokupování samostatného předzesilovače. Nezáleží na druhu zdroje signálu, zda se rozhodnete pro blu-ray přehrávač, CD přehrávač, gramofon, internetové rádio, satelitní přijímač nebo hudbu z vašeho smart telefonu - s tímto AV receiverem si vychutnáte vaše filmy a hudbu na nejvyšší možné úrovni. Ve své výbavě nabízí moderní technologie s důrazem na celkovou čistotu, při vývoji AV receiveru kladli inženýři společnosti Yamaha velký důraz na vysokou kvalitu zvuku a výkon, proto je v konstrukci tohoto AV receiveru použita diskrétní technologie koncového zesilovače. Konstrukčně jde o AV receiver 9.2 plus další dva samostatné kanály díky tomuto řešení je možné využít bi-ampingového zapojení vašich předních reprosoustav nebo ozvučení ZONE 2,3 pro další místnosti. Bohatá výbava zahrnuje streamování hudby po vaší domácí síti, poslech internetových radií z celého světa, službu Spotify, bezdrátový přenos oblíbené muziky z vašeho iPhonu díky vestavěné AirPlay technologií. V základní výbavě najdete vestavěný Wifi adaptér který umožňuje Wifi Direct.

MusicCast rozšiřuje možnosti zábavy
MusicCast představuje revoluci v oblasti síťového audia. Připojené produkty lze využívat dohromady nebo separátně. Všechny je lze ovládat prostřednictvím jediné aplikace, která je intuitivní, rychlá a snadno použitelná. Zvolte soundbar, bezdrátový reproduktor, AV receiver či HiFi sestavu dle přání a zkombinujte je do jediného systému MusicCast, který lze postupně rozšiřovat. Systém MusicCast od společnosti Yamaha je určen k tomu, aby přinesl zvukový zážitek všude a všem. Nový standard – který vám umožní zvolit styl, který je pro vás nejlepší. Široká paleta zvukových zařízení s jemně vyladěnými individuálními charakteristikami je propojena v hladce fungující síti. To vše můžete jednoduše ovládat prostřednictvím mobilní aplikace MusicCast. Elegantní a chytré řešení vyplní celý váš domov oblíbenou hudbou.
Na rozdíl od levnějších modelů AV receiverů Yamaha je u série Avantage vše dotaženo do nejmenších detailů - přední panel je vyrobený z hliníku, pod odklápěcím předním panelem jsou ukryty méně používané tlačítka a vstupní konektory na připojení nejrůznějších zařízení. Celkový dojem působí velmi elegantně a profesionálně jak se na danou kategorií sluší a patří. Díky všem těmto nadstandartním řešením nabízí společnost Yamaha prodlouženou záruku v délce 36měsíců na celou sérií Avantage.

Podpora HDMI 2.0 upscalling 4K 50/60p 
Společnost Yamaha u všech modelů AV receiverů pro rok 2015/16 nabízí plnou podporu 4K rozlišení včetně certifikátu HDCP 2.2, která bude nutná pro přehrávání, vysílání a streaming videa ve formátu 4K. Receiver RX-A3050 podporuje nejnovější verzi rozhraní HDMI 2.0 pro přenos signálů ve 4K rozlišení při 50/60p. Obrazová část AV receiveru je osazena 4K Yamaha čipem, který podporuje pokročilé funkce HDMI, včetně 4K pass-through a upscaling pro nejvyšší obrazovou kvalitu, která poskytuje čtyřikrát vyšší rozlišení než dnešní 1080p HD standard, který se běžně používá pro optimální přehrávání 3D obsahu a zdrojů videa. Osm HDMI vstupů a dva výstupy zajišťují dostatečnou rezervu a umožňují okamžité připojení video HD projektoru a současně i 3D televizoru, blu-ray přehrávače, satelitního HD přijímače, hrací konzole, notebooku atd. Druhý HDMI výstup můžete použít na zapojení video projektoru ve vašem obývacím pokoji nebo můžete signál přenášet do vedlejší místnosti do dalšího televizoru. Samozřejmostí je podpora Audio Return Channel (ARC), díky kterému můžete přijímat zvuk z televize stejným HDMI kabelem, kterým do ní běžně posíláte pouze signál z jiného zařízení. To znamená, že si budete vychutnávat televizní programy s perfektním zvukem receiveru bez potřeby instalace více kabelů.  Další výhodou tohoto nového AV receiveru je HDMI CEC funkce, která umožňuje vypínat/zapínat televizor společně s AV receiverem. Standart HDMI CEC umožňuje rozšířené ovládání i jiných zařízení. Podmínkou je kompatibilita s tímto systémem.Špičkový DAC převodník Sabre32 ESS9016 
AV receiver je osazený dvojicí profesionálních audio převodníků. Pro hlavních 7 kanálů využívá špičkový Sabre32 ESS 9016 a pro ostatní efektové kanály ESS9006. Díky tomuto nekompromisnímu řešení nabízí AV receiver opravdu špičkový výkon, který se odráží na jeho mimořádném zvukovém projevu. Vestavěný prémiový ultra DAC převodník ES9016 Sabre od společnosti ESS Technology pracuje na platformě Sabre32, díky čemuž je dosaženo vynikajícího poměru signál/šum (až 128dB). S patentovaným ESS 32-bit Hyperstream ™ DAC architekturou a Time Domain Jitter Eliminator, ES9016 SABRE32 Ultra DAC přináší velkolepé hudební zážitky s nepřekonatelnou lehkostí, 128 dB dynamický rozsah při zkreslení 0,0003% (-110 dB). Toto řešení nabízí nejvyšší možnou úroveň kvality zvuku, která uspokojí i toho nejnáročnějšího posluchače. Pokročilý 32-bit DSP procesor nabídne široký výběr zvukových režimů, z kterých si vybere každý a poslech se stane opravdovým zážitkem. Direct mód zajišťuje přímou cestu audio signálu od vstupu ze zdroje signálu až do výstupu na reproduktory bez ovlivnění ekvalizérem. Pure Audio je speciální audio režim, po jehož aktivaci dojde k vypnutí displeje a odepnutí všech video obvodů. Tím se zaručí co nejkratší cesta audio signálu ze zdroje do reproduktorů. Výsledkem je větší přesnost, síla a věrnost v celém frekvenčním pásmu.Automatická kalibrace YPAO R.S.C. a YPAO Volume
AV receiver je vybavený špičkovou automatickou kalibrací  YPAO R.S.C. s měřením bodu Multi-point, která je schopná analyzovat během několika minut akustiku vaší místnosti do více poslechových bodů a poté upraví nastavení různých audio parametrů pro optimální poslech. Výsledkem je profesionální nastavení, které dokáže korigovat akustické nedostatky vaší místnosti. Funkce Ypao Volume při každé změně hlasitosti automaticky upravuje vysoké a nízké kmitočty tak, že výsledný zvukový projev je vždy přirozený bez ohledu na nastavenou hlasitost. Další instalovanou technologií je Compressed Music Enhancer, která výrazně zkvalitňuje reprodukci kompresních hudebních formátů (MP3, WMA atd.). Pro kvalitní věrný poslech přes sluchátkový výstup je AV receiver osazen obvody Silent Cinema.Přehrávání hudby z internetu i z domácí sítě (Streaming) 
Vestavěný Wi-Fi modul umožňuje bezdrátové připojení k vaší domácí síti, díky čemuž se výrazně zjednodušuje systém připojení a přehrávání hudby je tak jednodušší díky bezdrátovému streamu hudby. Pokud nemáte k dispozici Wi-Fi router, nabízí receiver možnost vytvoření takzvaného Wireless Directu. Jde o funkci, díky které můžete přenášet hudbu přímo do AV receiveru z vašeho chytrého mobilu nebo tabletu, ale také vám umožní ovládání pomocí aplikace AV Controller. Receiver umožňuje přehrávání internetových rádií, podporuje přehrávání souborů MP3, WMA, WAV, FLAC, ALAC, DSD uložených ve vašem chytrém telefonu, tabletu, notebooku, NASu nebo jiném datovém uložišti v domácí síti. Pro majitele produktů Apple (iPod, iPad nebo iPhone) je vybaven technologií AirPlay pro bezdrátový přenos oblíbené hudby v maximální kvalitě. Stejně snadné je i přehrávání hudby z PC nebo Mac s aplikací iTunes. Receiver dokáže přistupovat k internetovým zdrojům vTuner a streamovat hudbu ze služby Spotify. Aktualizace firmwaru je možná z internetu nebo přes USB port.Gapless přehrávání bez mezer
Soubory WAV a FLAC je možné přehrávat díky technologií Gapless bez rušivých mezer mezi jednotlivými skladbami.


Robustní konstrukce  
ART (Anti-Resonance Technology) dodatečná pátá noha je umístněná do středu AV receiveru. Díky tomuto řešení je dosaženo minimálního přenosu vibrací z transformátoru, tranzistorů a chladiče, stejně jako vibracím, které by mohly být přenášeny zvenčí (např. vibrace z reproduktorů). Technologie „ART Wedge“ pátá noha zajišťuje, že žádné vibrace nemají negativní vliv na zvukovou kvalitu AV receiveru. Vnitřní část přijímače je vyztužena příčnými členy ve tvaru "H" tak, aby byl zaručen extrémně tuhý a stabilní rám. To snižuje vibrace prakticky na nulu, kdy i při vysoké hlasitosti je zachována nejvyšší možná zvuková kvalita.MusicCast snadné ovládání přes váš chytrý telefon nebo tablet 
Díky aplikaci MusicCast máte dokonalý přehled o svém systému RX-A3050 a jednoduše si nastavíte všechny funkce z pohodlí svého křesla. Ovládejte veškerou svou hudbu a svá zařízení přesně podle svých představ pouhým dotykem na překrásně vypadající obrazovce. Využívejte širokou nabídku užitečných funkcí, jako je například funkce Link, která vám umožní přehrávat stejnou skladbu v různých místnostech, nebo funkci Room Display Customise pro přizpůsobení vzhledu displeje různým místnostem. Vychutnejte si neomezené možnosti poslechu po celém domě.

Díky novému ECO řezimu můžete snížit spotřebu energie až o 20%. Máte možnost nastavení automatického vypnutí po 2, 4, 8 nebo 12 hodin to vše přispívá k vašemu pohodlí. Společnost Yamaha věnuje velkou pozornost i ekologií RX-A3050 má v pohotovostním režimu minimální spotřebu pouze 0,1W.

Parametry a specifikace:
Zesilovač:

Počet kanálů: 9.2
Výkon: 230 W na kanál při impedanci 4 ohm
Celkové harmonické zkreslení: 0,9 % (20– 20 kHz, THD)
Činitel tlumení: 100 (při impedanci 8 ohm)
Dynamický výkon na kanál (8/4/2 Ohm): 175/295/410 W 
Pro reproduktory s impedancí: 4-8 ohm

Pokročilé funkce:
HDMI podpora pro: HDCP 2.2, HDMI 2.0, přehrávání 3D, Audio Return Channel, DeepColor, x.v.Color, LipSync, Atmos, Dolby TrueHD, DTS:X, DTS-HD Master Audio, DVD-Audio, Super Audio CD, vícekanálové PCM, a CEC
HDMI video Upscaling 4K 50/60p 
Přímé digitální spojení pro iPod/iPhone přední USB port
Kalibrace YPAO R.S.C. multi-point
Ypao Volume
Překryté On-Screen Display (OSD) přes HDMI 
Výkonový výstup Zóny 2,3 a line-out výstupy 
Hybridní Stand-by funkce k redukci spotřeby elektrické energie
Rozhraní RS 232C pro systémové ovládání

Zpracování signálu:
DAC převodník  Sabre32 ESS 9016 pro 7 hlavních kanálů
DAC převodník ESS 9006 pro efektové kanály
Pokročilý 32bitový DSP čip
CINEMA DSP 
3D, 23 DSP programů
Compressed Music Enhancer
Virtual Presence Speaker
SILENT CINEMA / Virtual CINEMA DSP

Ostatní funkce:
Nastavitelná dělící frekvence 
A/V synchronizace 
Vyvážení tónu pro přední L/R kanály
RDS (PS/RT/PTY/TP)
FM/AM tuner s pamětí pro 40 stanic
Certifikováno DLNA Verze 1.5
Update Firmware Ethernetem a USB portem
Zone 2,3
MusicCast

Vstupy:
8x HDMI (7x vzadu, 1x přední panel z podporou MHL)
1x USB pro USB disky a iPod/iPhone
3x komponentní video
5x kompozitní video (1x vpředu, 4x vzadu)
6x digitální audio (3x optický, 3x koaxiální)
4x analogové audio 
1x vstup pro gramofon
1x RJ-45 LAN
1x IR vstup pro externí čidlo
1x RS232

Výstupy:
2x HDMI 
1x komponentní video
1x kompozitní video
1x pre-out 7.2
1x line-out pro Zóny 2,3
1x trigger výstup 12V
1x sluchátka

Napájení:
Vstup: AC 220-240 V, 50/60 Hz
Maximální spotřeba: 490 W
Spotřeba v režimu stand-by: 0,1 W

Provedení:
Rozměry: 435 x 192 x 474 mm (Š x V x H)
Hmotnost: 19,6 kg