YAMAHA RX-AS710

img
 
 

Popisek se připravuje.

Cena s DPH 24 490 Kč
Cena bez DPH 20 240 Kč
do 5 dnů
množství 
 
 
Kategorie: Yamaha
Kód: rx-as710
Záruka:
Výrobce: Yamaha
 
 

7.2, 7x100W/kanál, Bi-amping, HDMI (6x vstup, 1x výstup), HDCP 2.2, 4K 50/60p upscaling, DLNA, LAN, Wifi, bluetooth, USB, síťové funkce, Air-Play, zóna 2, phono vstup, YPAO R.S.C. a Ypao Volume, MusicCast, tuner DAB/DAB+, AVANTAGE serie

Yamaha představuje první štíhlý model AV receiveru prémiové série Avantage, která je prioritně zaměřená na zvukovou a obrazovou kvalitu – nový model RX-AS710D je síťový AV receiver modelové řady 2015/2016. Jde o stejný model jako RX-AS710, který je doplněný o DAB/DAB+ tuner pro příjem digitálního rozhlasového vysílání. Ve výbavě je nejnovější verze HDMI 2.0 pro podporu přehrávání 4K 50/60p podporující certifikace HDCP 2.2. Bezdrátová konektivita je doplněná o Airplay, bluetooth a nechybí ani wi-fi adaptér. Hlavní předností je výborná flexibilita nejrůznějšího připojení s celou řadou pokročilých technologií, které uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky hledající nejnovější technologie a dokonalý zážitek při poslechu svého domácího kina nebo při klasickém stereo poslechu. Nezáleží na druhu zdroje signálu, zda se rozhodnete pro blu-ray přehrávač, CD přehrávač, internetové rádio, satelitní přijímač nebo hudbu z vašeho chytrého telefonu - s tímto AV receiverem si vychutnáte vaše filmy a hudbu na nejvyšší možné úrovni. V základní výbavě najdete dnes stále více populární phono předzesilovač umožňující připojení gramofonu bez nutnosti dokupování samostatného předzesilovače. AV receiver podporuje novou funkci MusicCast, která představuje revoluci v oblasti síťového audia. Připojené zařízení můžete využívat dohromady nebo i samostatně. Všechny je lze ovládat prostřednictvím jediné aplikace, která je intuitivní, rychlá a snadno použitelná. Zvolte soundbar, bezdrátový reproduktor, AV receiver či HiFi sestavu dle přání a zkombinujte je do jediného systému MusicCast, který lze postupně rozšiřovat. Systém MusicCast od společnosti Yamaha je určen k tomu, aby přinesl zvukový zážitek všude a všem po celém domě.

Konstrukčně jde o AV receiver 7.2 a díky tomuto řešení je možné využít bi-ampingového zapojení vašich předních reprosoustav nebo ozvučení druhé místnosti. Bohatá výbava zahrnuje streamování hudby po vaší domácí síti, poslech internetových radií z celého světa, službu Spotify a bezdrátový přenos oblíbené muziky z vašeho iPhonu díky vestavěné AirPlay technologii.

Na rozdíl od levnějších modelů AV receiverů Yamaha je u série Avantage vše dotaženo do nejmenších detailů. V konstrukci jsou použité výběrové součástky zaručující delší životnost a lepší zvukový projev. Přední panel AV receiveru je vyrobený z hliníků a díky tomu vše působí velmi elegantně a profesionálně. Společnost Yamaha nabízí na tyto produkty prodlouženou záruku v délce 36 měsíců.

Kompaktní slimové provedení
AV receiver RX-AS710D je pouze 111mm vysoký a 377mm hluboký a díky tomu je jeho instalace bezproblémová i v případě, že máte opravdu málo prostoru. Slimové provedení podtrhuje jeho elegantní vzhled.
Podpora HDMI 2.0 upscalling 4K 50/60p 
Receiver RX-AS710D podporuje nejnovější verzi rozhraní HDMI 2.0 pro přenos signálů ve 4K rozlišení při 50/60p. Obrazová část AV receiveru je osazena 4K Yamaha čipem, který podporuje pokročilé funkce HDMI, včetně 4K pass-through a upscaling pro nejvyšší obrazovou kvalitu, která poskytuje čtyřikrát vyšší rozlišení než dnešní 1080p HD standard, který se běžně používá pro optimální přehrávání 3D obsahu a zdrojů videa. Také nabízí plnou podporu certifikace HDCP 2.2 zaručující ochranu proti kopírování. Šest HDMI vstupů pro dostatek možností připojení - blu-ray přehrávače, satelitního HD přijímače, hrací konzole, notebooku atd.  Samozřejmostí je podpora Audio Return Channel (ARC), díky kterému můžete přijímat zvuk z televize stejným HDMI kabelem, kterým do ní běžně posíláte pouze signál z jiného zařízení. To znamená, že si budete vychutnávat televizní programy s perfektním zvukem receiveru bez potřeby instalace více kabelů.  Další výhodou tohoto nového AV receiveru je HDMI CEC funkce, která umožňuje vypínání a zapínán televizoru společně s AV receiverem. Standart HDMI CEC umožňuje rozšířené ovládání i dalších zařízení. Podmínkou je kompatibilita s tímto systémem.
DAC převodníky 24-bit/192 kHz Burr-Brown na každý kanál
Kvalitní audio převodníky 24-bit/192 kHz DAC Burr-Brown pro všechny kanály. Zvukové převodníky této firmy zajistí opravdu věrnou reprodukci vašeho oblíbeného filmu či muziky. Receiver je osazený Advanced Music Optimizer funkce pro zkvalitnění zvuku kompresních formátů. Pokročilý 32-bit DSP procesor nabídne široký výběr zvukových režimů, z kterých si vybere určitě každý a poslech se stane opravdovým zážitkem. Direct mód zajišťuje přímou cestu audio signálu od vstupu ze zdroje signálu až do výstupu na reproduktory bez ovlivnění ekvalizérem. Pure Audio je speciální audio režim, který je určený pro přehrávání vaší oblíbené hudby. Po aktivaci této funkce dojde k vypnutí displeje, a odepnutí všech video obvodů. Toto řešení zaručí co nejkratší cestu audio signálu ze zdroje do reproduktorů. Aktivací tohoto obvodu získáte větší přesnost, sílu a věrnost v celém frekvenčním pásmu.

Automatická kalibrace YPAO R.S.C. a YPAO Volume
AV receiver je vybavený špičkovou automatickou kalibrací YPAO R.S.C. s měřením bodu Multi-point,  která je schopná analyzovat během několika minut akustiku vaší místnosti do více poslechových bodů a poté upraví nastavení různých audio parametrů pro optimální poslech. Výsledkem je profesionální nastavení, které dokáže korigovat akustické nedostatky vaší místnosti. Funkce Ypao Volume při každé změně hlasitosti automaticky upravuje vysoké a nízké kmitočty tak, že výsledný zvukový projev je vždy přirozený bez ohledu na nastavenou hlasitost.Další instalovanou technologií je Compressed Music Enhancer, která výrazně zkvalitňuje reprodukci kompresních hudebních formátů (MP3, WMA atd.). Pro kvalitní věrný poslech přes sluchátkový výstup je AV receiver osazen obvody Silent Cinema, díky kterému si vychutnáte oblíbené scény vašeho filmu. O kvalitní převod D/A signálu se starají DAC převodníky Burr-Brown 192kHz/24bitu které zpracovávají signál pro všechny audio kanály. Tím je zajištěna skutečně věrná reprodukce.

Přehrávání hudby z internetu i z domácí sítě (Streaming) 
Vestavěný Wifi modul umožňuje bezdrátové připojení k vaší domácí síti, díky tomu se výrazně zjednodušuje systém připojení a vy si můžete vychutnat oblíbenou hudbu díky bezdrátovému streamingu. Pokud nemáte k dispozici doma Wi-Fi router, nabízí  receiver možnost vytvoření takzvaného Wireless Directu. Jde o funkci, díky které můžete přenášet hudbu přímo z vašeho smartphonu nebo tabletu, ale také vám umožní ovládání pomocí aplikace AV Controller. Receiver umožňuje přehrávání internetových rádií, podporuje přehrávání souborů MP3, WMA, WMA Lossless, FLAC, AAC, DSD uložených ve vašem smartphonu, tabletu, notebooku, NASu nebo jinému datovém uložišti v domácí síti. Pro majitele Apple (iPod, iPad nebo iPhone) je AV receiver vybaven technologií AirPlay, díky které si bezdrátově vychutnáte maximální zážitek při poslechu vaší oblíbené hudby. Stejně snadné je i přehrávání hudby z PC nebo Mac s aplikací iTunes. Receiver dokáže přistupovat k internetovým zdrojům vTuner a streamovat hudbu ze služeb Spotify. Aktualizace firmwaru je možná z internetu nebo přes USB port.Gapless přehrávání bez mezer
Soubory WAV a FLAC je možné přehrávat díky technologií Gapless bez rušivých mezer mezi jednotlivými skladbami.Kompaktní a přesto nabitý vyspělými funkcemi  
Štíhlý a kompaktní design usnadňuje instalaci přístroje. Díky přepracovanému schématu napájení a uzemnění a velkému množství speciálně vyvinutých komponentů nabízí receiver RX-AS710D maximální kvalitu v minimálních rozměrech. Receiver obsahuje analogový, diskrétní zesilovač pro vysoce výkonný výstup a přídavnou pátou nohu s technologií Anti-Resonance Technology (A.R.T. Wedge), která snižuje vibrace.


Snadné ovládání pomocí smartphonu
Použijte svůj smartphone nebo tablet spolu s MusicCast CONTROLLER aplikace rychle a snadno. Můžete tak ovládat reproduktory a změnit jejich nastavení. Yamaha AVE Controller app zase funguje jako dálkové ovládání pro všechny vaše MusicCast zařízení. Aplikace AV Controller byla navržena speciálně pro tablety iPad, kde se na jejich velké obrazovce zobrazí všechny údaje daleko přehledněji a tím se stává jejich ovládání i jednodušší. Zobrazený obsah reaguje na otočení tabletu a díky širokému displeji umožňuje aplikace zobrazit ve dvou sloupcích. Což umožňuje jednoduše volit různé provozní režimy, přehrávat skladby atd. AV controller umožňuje zapínání/vypínání, nastavení poslechových režimů, přepínání vstupů, ovládání streamovaného obsahu, přepínání internetových rádií (technologie DLNA).
MusicCast rozšiřuje možnosti zábavy
MusicCast představuje revoluci v oblasti síťového audia. Připojené produkty lze využívat dohromady nebo separátně. Všechny je lze ovládat prostřednictvím jediné aplikace, která je intuitivní, rychlá a snadno použitelná. Zvolte soundbar, bezdrátový reproduktor, AV receiver či HiFi sestavu dle přání a zkombinujte je do jediného systému MusicCast, který lze postupně rozšiřovat. Systém MusicCast od společnosti Yamaha je určen k tomu, aby přinesl zvukový zážitek všude a všem. Nový standard, který vám umožní zvolit styl, který je pro vás nejlepší. Široká paleta zvukových zařízení s jemně vyladěnými individuálními charakteristikami je propojena v hladce fungující síti. To vše můžete jednoduše ovládat prostřednictvím mobilní aplikace MusicCast. Elegantní a chytré řešení vyplní váš domov hudbou.

Parametry a specifikace:
Zesilovač:

Počet kanálů: 7.2
Výkon: 100 W na kanál při impedanci 4 ohm
Celkové harmonické zkreslení: 0,9 % (20– 20 kHz, THD)
Činitel tlumení: 100 (při impedanci 8 ohm)
Dynamický výkon na kanál (8/4/2 Ohm): 90/140/160 W 
Pro reproduktory s impedancí: 4-8 ohm 

Pokročilé funkce:
HDMI podpora pro: přehrávání 3D, Audio Return Channel, DeepColor, x.v.Color, LipSync, Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, DVD-Audio, Super Audio CD, vícekanálové PCM, a CEC
HDMI video Upscaling 4K 50/60p
HDCP 2.2 
Přímé digitální spojení pro iPod/iPhone přední USB port
Kalibrace YPAO R.S.C. multi-point
Ypao Volume
Překryté On-Screen Display (OSD) přes HDMI 
Výkonový výstup Zóny 2 a line-out výstup 
Hybridní Stand-by funkce k redukci spotřeby elektrické energie
Tuner DAB/DAB+

Zpracování signálu:
Burr-Brown 192 kHz/24bit DAC pro všechny kanály
Pokročilý 32bitový DSP čip
CINEMA DSP 
3D, 17 DSP programů
Compressed Music Enhancer
Virtual Presence Speaker
SILENT CINEMA / Virtual CINEMA DSP
Dolby TrueHD
Dolby Digital Plus
DTS-HD Master Audio

Ostatní funkce:
Nastavitelná dělící frekvence: 40-200 Hz
A/V synchronizace (až 500 ms při 48 kHz)
Vyvážení tónu pro přední L/R kanály
RDS (PS/RT/PTY/TP)
FM/AM tuner s pamětí pro 40 stanic
Certifikováno DLNA Verze 1.5
Update Firmware Ethernetem 
Zone 2

Vstupy:
6x HDMI (5x vzadu, 1x přední panel)
1x USB pro USB disky a iPod/iPhone 
2x komponentní video
2x kompozitní video 
4x digitální audio (2x optický, 2x koaxiální)
3x analogové audio
1x phono vstup 
1x RJ-45 LAN
1x IR vstup pro externí čidlo

Výstupy:
1x HDMI 
1x kompozitní video
1x line-out pro Zónu 2
1x trigger výstup 12V
1x sluchátka

Napájení:
Vstup: AC 220-240 V, 50/60 Hz
Maximální spotřeba: 220 W
Spotřeba v režimu stand-by: 0,1 W

Provedení:
Rozměry: 435 x 111 x 377 mm (Š x V x H)
Hmotnost: 9,2 kg