YAMAHA RX-V581

img
 
 

Popisek se připravuje.

Cena s DPH 15 990 Kč
Cena bez DPH 13 215 Kč
do 2 dnů
množství 
 
 
Kategorie: Yamaha
Kód: rx-v581
Záruka:
Výrobce: Yamaha
 
 

Velké množství pokročilých funkcí včetně rozhraní HDMI s podporou HDCP2.2 pro plnou podporu éry 4K Ultra HD je příhodnou skutečností, jenž tento receiver staví do popředí uživatelského zájmu. Bluetooth navíc dodá maximální pohodlí při bezdrátovém přehrávání hudby, Wi-Fi modul zase přispívá k flexibilitě při instalaci a používání přístroje. Díky těmto technologiím je zcela usnadněn přístup k rozličným hudebním zdrojům. Samozřejmostí je podpora formátů, jako FLAC/WAV/AIFF 192 kHz/24-bit, Apple Lossless a DSD 2,8 MHz/5,6 MHz, což napomáhá přehrávání audio formátů s vysokým rozlišením např. i ze síťových NAS, PC úložišť a s využitím USB.

YPAO JAKO MODERNÍ SYSTÉMOVÁ POMŮCKA

Kdo nikdy neslyšel o zkratce YPAO R.S.C., aneb Reflected Sound Control, může se právě nyní seznámit s termínem automatická kalibrace. Jedná se o modul s vícebodovým měřením, jenž dokáže rozebrat a posoudit akustické vlastnosti místnosti a poté i ozvučovacího systému. Na základě výsledků umí s vysokou přesností nastavit zvukové parametry za tím účelem, aby byl výsledný zvukový přednes co nejoptimálnější. Funkce YPAO Volume je vybavena schopností při každé změně hlasitosti upravit zcela automaticky vysoké a nízké kmitočty tak, že i při nižší úrovni hlasitosti je výsledný zvukový efekt velmi přirozený.

ECO režim a jeho význam

Zásadou využitelného režimu ECO je být ohleduplný k našemu životnímu prostředí. Provoz v tomto režimu fakticky dokáže snížit spotřebu energie cca o 20%, ve srovnání s vypnutým ECO režimem. Tato měření jsou součástí průzkumu společnosti Yamaha. S režimem ECO úzce souvisí také funkce automatického vypnutí, která do pohotovostního režimu dokáže přejít s nastavitelným časovým intervalem. Nižší spotřeba energie v tomto pohotovostním režimu < 0,1 W.

Vzájemná souhra designu s technickými parametry

O tom, jak model současné generace uchopili designoví tvůrci, lze vést diskuse. Na první pohled se AV receiver vybarvil do černo titanového kompletu, využít lze ale také možnosti vyrobení v dezénu Black kompletně. Celá kovová čelní deska je navržena účelně, efektně a značce ostudu nedělá, hodí se do moderního interiéru a svými rozměry, 435 x 161 x 327 mm, se řadí ke standardně velkým přístrojům. Hmotnost zařízení činí 8,1 kg. Platí pro ně taktéž komplexní ovládání multiroom zóny, HDMI zóna B má ovládání na čelním panelu a disponuje výstupem pro IR senzor dálkového ovladače, který je součástí příslušenství. HDMI zóna B je určena pro streamování zvuku nebo videí, směrem do jiné místnosti, samozřejmě při zachování téhož obsahu.

ZVUK JAKO VÍNO!

Jak ještě lze vylepšit zvuk? S funkcí Dialogue Lift například dochází k tomu, že dialogy vycházejí ze středu obrazovky. Oproti tomu Dialogue Level Adjustment umí nastavit správné vyvážení zvukových dialogů a vokálů. Virtual Surround Back reproduktor slouží pro přehrávání obsahu 7.1-kanálového se systémem 5.1 kanálů. Funkčnost aplikace Extra Bass je typická dosažením basových zvuků i s nevelkými reproduktory. SILENT CINEMA je určen pro zjevný komfort užít si prostorového zvuku ze sluchátek.

Technické parametry:
Max. výkon (6 Ohm, 1kHz, 0,9% THD): 2 x 115 W
Max. výkon (6 Ohm, 20Hz - 20kHz, 0,09% THD): 2 x 80 W
Spotřeba v režimu Standby: 0,1 W
Rozměry (Š x V x H): 435 x 161 x 327 mm (s anténou: 435 x 225,5 x 327 mm)
Hmotnost: 8,1 kg

Důležité vlastnosti:
- Zabudovaná Wi-Fi s možností přímého spojení
- Bluetooth pro streaming hudby
- AirPlay pro Apple, DLNA pro Windows a streamovací služby Spotify, Pandora a JUKE 
- Podpora DSD 2.8MHz / 5.6MHz, FLAC/WAV / AIFF 192kHz / 24bit, Apple Lossless 96kHz / 24-bit
- Gapless pro všechny formáty

Konektivita:
LAN Ethernet
Wi-Fi (včetně Wireless Direct)
Bluetooth ver. 2.1  (SBC, AAC)

Vstupy:
4x Analogové audio
1x Digitální optický
2x Digitální koaxiální
4x Kompozitní video
4x HDMI
1x USB vstup (flash disk, přenosné přehrávače)

Výstupy:
2x Subwoofer
1x Sluchátkový
1x Kompozitní video
1x HDMI
1x YPAO mikrofón