YAMAHA RX-V681

img
 
 

Popisek se připravuje.

Cena s DPH 17 990 Kč
Cena bez DPH 14 868 Kč
do 2 dnů
množství 
 
 
Kategorie: Yamaha
Kód: rx-v681
Záruka:
Výrobce: Yamaha
 
 

i-Fi síťové propojení znamená odjakživa bezdrátovou komunikaci v PC sítích, v tomto případě vestavěná Wi-Fi funkce umožňuje spojení bez kabelu s bezdrátovým směrovačem, což naprosto zjednodušuje propojení komplet celého systému, a streamování hudby za pomocí přidaných služeb je pak dostupné a snadné. Pokud neexistuje Wi-Fi router, je tu k dispozici Wireless Direct funkce k aktivizaci a  streamingu hudby přímo ze smartphonu nebo tabletu za pomocí funkce AV Controller App Music Play, Ios AirPlay aj., ale dokáže také vládnout tomuto přijímači s použitím AV Controller aplikace. Kompatibilita Bluetooth napomáhá i snadnému streamování, Yamaha Compressed Music Enhancer je optimálním pro přenos zvuku Bluetooth, aby vybraná hudba měla navrch. Proto je produkce s AV receiverem živá, s vynikající kvalitou zvuku i během bezdrátového přehrávání.

PLNÁ PODPORA S NEJNOVĚJŠÍMI HDMI

Model RX-V681 disponuje plnou podporou s posledními standardy rozhraní HDMI, zároveň je možné si vychutnat 4K Ultra HD upscaling pro zvýšení rozlišení obrazu a akceptaci video signálu 4:4:4 pro plnější a realističtější obraz. Lze se tak bez omezení kochat též vysokou kvalitou rozlišení 4K. Pro přenos 4K videa platí standard ochrany proti kopírování HDCP2.2. Adekvátní počet vstupů a výstupů kompatibilních s HDCP2.2 (3 in / 2 out) spěje k budoucímu rozšíření stávajícího systému. S bonusem, který umocňuje specifičnost produktů od japonské společnosti Yamaha, je taktéž možná automatické kalibrace YPAO R.S.C. (Reflected Sound Control), a AV receiver je bezkonkurenční. Díky vícebodovému měření probíhá analýza akustických vlastností dané místnosti a zároveň i vašeho systému, přičemž následuje nastavení různých zvukových parametrů s tou nejvyšší možnou přesností tak, aby byl výsledný zvukový přednes optimalizován. Při všech hlasitostních změnách funkce YPAO Volume dokáže zpracovat vysoké a nízké kmitočty způsobem, který činí zvukový přednes autentickým i při nízké úrovni hlasitosti.

Zajímavosti a pokročilá nastavení

Širokou škálu zábavy a rozšíření do jiných místností za účelem propojení nejrůznějších domácích zařízení zajišťuje unikátní technologie Music Cast, kvalitu a multi-dimenzionální zvuk ovlivňuje Dolby Atmos systém a formát DTS:X. V nabídce tohoto receiveru je taktéž velké množství síťových funkcí, se kterými je možné provozovat produkce z více zdrojů – internetová rádia, JUKE, Napster, Pandora, Rapsody, Sírius XM a další jsou toho důkazem. Využívat jde také hudbu uloženou v PC nebo NAS, navíc s aplikací AV Controller se dá ovládat množství funkcí z chytrého telefonu nebo z tabletu s Androidem. Spotiffy Connect a AirPlay jsou další možností streamingu, kdy je možné poznat tisíce nových skladeb z celého světa.

KOMPATIBILITA S AUDIO FORMÁTY

Výhodou pro mnohé uživatele je, že receiver se dokáže ztotožnit s mnoha audio formáty – patří mezi ně např. Dolby True HD a DTS-HD Master Audio, dále pak s vysokým rozlišením audio kodek DSD / AIFF / FLAC / WAV / Apple Lossless.

Technické parametry:
Max. výkon (4 Ohm, 1kHz, 0,9% THD): 2 x 150 W
Max. výkon (8 Ohm, 20Hz - 20kHz, 0,06% THD): 2 x 90 W
Spotřeba v režimu Standby: 0,1 W
Rozměry (Š x V x H): 435 x 171 x 378 mm (s anténou: 435 x 234 x 378 mm)
Hmotnost: 10 kg

Důležité vlastnosti:
- Zabudovaná Wi-Fi s možností přímého spojení
- Bluetooth pro streaming hudby
- AirPlay pro Apple, DLNA pro Windows a streamovací služby Spotify, Pandora a JUKE 
- Podpora DSD 2.8MHz / 5.6MHz, FLAC/WAV / AIFF 192kHz / 24bit, Apple Lossless 96kHz / 24-bit
- Gapless pro všechny formáty

Konektivita:
LAN Ethernet
Wi-Fi (včetně Wireless Direct)
Bluetooth ver. 2.1  (SBC, AAC)

Vstupy:
5x Analogové audio
2x Digitální optický
2x Digitální koaxiální
4x Kompozitní video
2x Komponentní video
6x HDMI
1x USB vstup (flash disk, přenosné přehrávače)

Výstupy:
2x Subwoofer
1x Sluchátkový
1x Kompozitní video
1x Komponentní video
1x HDMI
1x YPAO mikrofón