YAMAHA RX-V781

img
 
 

Popisek se připravuje.

Cena s DPH 20 990 Kč
Cena bez DPH 17 348 Kč
do 2 dnů
množství 
 
 
Kategorie: Yamaha
Kód: rx-v781
Záruka:
Výrobce: Yamaha
 
 

Tento receiver se vyznačuje vysokou kvalitou zvuku a videa, je vysoce kompatibilní s rozhraním Bluetooth a integrovanou Wi-Fi technologií k podpoře bezdrátových připojení a propojení. Jeho součástí je taktéž moderně řešený hliníkový čelní panel, který disponuje rozměry 435 x 171 x 379 mm a hmotností 10,6 kg. Podpora systému Bluetooth dodává disponentům možnost pohodlného bezdrátového přehrávání hudby, Wi-Fi modul se stará o lepší flexibilitu instalace. Podporovány jsou formáty FLAC/WAV/AIFF 192 kHz/24-bit, Apple Lossless a DSD 2,8 MHz/5,6 MHz, dále je umožněno přehrávání audio projekcí s vysokým rozlišením ze síťových NAS, PC a zařízení USB. Streamovat z mobilu či tabletu bez drátů není nijak složité, služby Spotify Connect, AirPlay, JUKE s miliony skladeb a hudebních stylů jsou plně k dispozici.

ZVUKOVÁ OPTIMALIZACE S YPAO

Automatická kalibrace pod zkratkou YPAO R.S.C.  aneb Reflected Sound Control disponuje  vícebodovým měřením, se kterým optimálně analyzuje akustické vlastnosti místnosti a současně i daného systému. Potom velmi precizně dokáže nastavit různé zvukové parametry za účelem adekvátního výsledného zvukového přednesu. Funkcí YPAO Volume jsou dále automaticky při každé hlasitostní změně upravovány vysoké a nízké kmitočty tak, aby byl akustický přednes co nejpřirozenější i při nízké úrovni hlasitosti.

Co je MusicCast

Ve světě plném novodobých technologií je tato unikátní technologie, jenž umožňuje propojení síťových audio a jejich společného či odděleného užívání rychle, intuitivně, snadno, skutečnou lahůdkou. S inovativním systémem, který dovoluje ovládat a využívat všechna zařízení domácí sítě, se dá opravdu užít si hodně zábavy. Bezdrátové propojení reproduktorů, Hi-fi systému a AV receiveru umožňuje přenos digitální podoby zvuku z např. telefonu, síťového disku NAS či notebooku. S ovládáním za pomoci intuitivní aplikace MusicCast App je to opravdu jednoduchá obsluha, zvuk můžeme aktuálně rozšířit do jiné i do více místností současně.

Zážitek na druhou

Vnímat lze všemi smysly právě hudbu, a kdo hodlá oponovat, mýlí se. AV receiver RX-V781 je nejlépe vnímán samozřejmě sluchem, avšak také vizuální kontakt hodnotí moderní designové linie, dokonalou konstrukci a komplexní efektní dojem. Yamaha se ve své precizní kariéře dopracovala svými originálními a umně zpracovanými technologiemi na vrchol profesionality. Konečně v úpravě pevného a robustního přístroje je atraktivní a také dostupný také širokým vrstvám. Veškeré efektivitě napomáhají vybrané, testované a precizně zpracované komponenty, které nenechají žádného audiofila na pokoji. Přijímač a jeho barva, živost, plnost i dravost oslovuje velké uživatelské zázemí, které se nedívá kvantitativním směrem na úkor kvality produktu.

ZÁBAVA V PLNÉM PROUDU

Hudební zážitky, prožitky a ohromení efektním prostorovým zvukem není již ničím, co bychom znali jenom z filmů či reklam. Při pořízení receiveru odpovídající kvality lze jednoduše vyzkoušet, co všechno takový síťový pomocník s mnoha užitečnými funkcemi dokáže. Hrajte si pouze z tabletu či chytrého telefonu tak, že téměř koncertní provedení způsobí malý hudební zázrak!

Technické parametry:
Počet kanálů: 7.2
Podpora Dolby Atmos, DTS:X, Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, Dolby Digital Plus, Dolby Pro Logic IIx

Výkon:
95 W na kanál (6 ohmů, 20 Hz–20 kHz, 0,09 % THD, 2 k. řízené)
160 W na kanál (6 ohmů, 1 kHz, 0,9 % THD, 1 k. řízen)
160 W na kanál (6 ohmů, 1 kHz, 10 % THD, 1 k. řízen)

Vstupy:
1x USB
6x HDMI
2x Komponentní video
2x Digitální optický
2x Digitální koaxiální
4x Analogové audio
1x Phono pro gramofon

Výstupy:
2x HDMI
1x Komponentní video
Pre-out pro 7.2 + Zone 2

Důležité funkce:
Přehrává DSD 2.8MHz/5.6MHz, FLAC/WAV/AIFF 192kHz/24bit, Apple Lossless 96kHz / 24-bit
Podpora přehrávání bez mezer umožňuje nepřerušovaný poslech
Podpora 4K Ultra HD a 4K60p (4:4:4), HDCP2.2 (3 vstupní / 2 výstupní), HDR Video a BT.2020 pass-through
Digitální konektor USB na čelním panelu pro připojení disků USB flash
Optimalizace zvuku YPAO™ pro automatické nastavení reproduktorů
Přiřaditelné zesilovače pro dvouzesilovačové zapojení a funkce reproduktorových zón
Vícejazyčné, grafické ovládací menu s podporou zobrazení obrázku alba
Podpora druhé zóny
Phono vstup pro gramofony
Provoz v ECO režimu je asi o 20 % úspornější

Rozměry (š x v x h): 435 x 171 x 379 mm
Hmotnost: 11 kg