YAMAHA YSP-4300

img
 
 

Popisek se připravuje.

Cena s DPH 38 990 Kč
Cena bez DPH 32 224 Kč
do 5 dnů
množství 
 
 
Kategorie: Sound Bary + Zvukové projektory
Kód: ysp-4300
Záruka:
Výrobce: Yamaha
 
 

Zvukový projektor, 7.1, výkon 22x2W/2x50W/subwoofer 130W, bezdrátový  subwoofer, podpora 4K rozlišení, 4x HDMI, USB, DTS-HD/Dolby, TrueHD, Cinema DSP, vestavěný FM tuner, RDS



Elegantní řešení pro Váš moderní interiér Yamaha YSP 4300 nabízí opravdu něco výjimečné. Zvukový projektor dokáže vytvořit vysoce kvalitní dynamický prostorový zážitek. Zvukový projektor není jen dnes tolik oblíbený Soundbar jde o sofistikované řešení domácího kina. V elegantním hliníkovém tělu YSP 4300 je osazeno 22 reproduktorů které jsou řízené firemní technologií Yamaha YSP kdy po stranách zvukové projektoru jsou doplněny dva basové reproduktory, které dodávají větší dynamiku už tak vynikajícímu zvuku s jasnými pozicemi při dialogu a vynikajícím prostorovým efektem. Výsledkem je reálné zvukové pole, které vás doslova obklopí svými detaily a vynikajícím vykreslováním prostoru.

Zvukový projektor je doplněný o bezdrátový subwoofer díky kterému se stane reprodukce plná dynamických basů. Celý systém je dokonale sladěný v jeden celek díky exkluzivní Advanced YST technologii pro rychlé a dynamické basy. Je jedno, zda posloucháte hudbu nebo film - zvukové efekty jsou tak reprodukovány s neopakovatelným pocitem reálného poslechu. Exkluzivní bezdrátový aktivní subwoofer umožňuje opravdu flexibilní umístění kdekoliv v dané místnosti. Díky bezdrátové technologií subwoofer nepotřebuje připojení signálového kabelu, tím pádem je jeho instalace daleko rychlejší a jednodušší, konstrukce subwooferu umožňuje buď horizontální nebo vertikální umístnění.  

Moderní technologie luxusní provedení 
Projektor YAS 4300 nabízí kompletní podporu pro dekódování Dolby TrueHD a DTS-HD Master Audio, díky tomu si vychutnáte nekomprimované audio z Blu-ray disků v plné kvalitě. Zvukový projektor je osazený čtyřmi HDMI vstupy které umožňují zapojení nejrůznějších digitálních zařízení (satelit, playstation, blu-ray přehrávač, NTB atd.). HDMI vstupy podporující 4K pass-through díky této funkci je možné sledovat obraz s vysokým rozlišením samozřejmostí je podpora 3D rozlišení. Automatické zapínání HDMI CEC díky této funkci se bude YSP 4300 zapínat/vypínat společně s vašim televizorem. Celková konektivita je opravdu velmi bohatá nabízí další možnosti připojení nejrůznějších analogových i digitálních zařízení. Oproti levnějšímu modelu je zde USB port umožňující připojení iPod/iPhone zařízení a vestavěný FM tuner vám nabídne poslech oblíbených rádií. Zvukový projektor díky svým kompaktním rozměrům lze umístit pod nebo nad televizi tak aby nezakrýval vlastní obraz. Elegantní design podtrhuje kvalitní povrchová úprava kdy vrchní strana je vyrobena z kartáčovaného hliníku, boční strany mají klavírní povrch výška projektoru je pouze 86 mm díky těmto kompaktním rozměrů není problém s umístněním, pokud potřebujete je tu i možnost montáže přímo na zeď. V případě že vám zvukový procesor blokuje příjem IR signálu z dálkového ovladače je YSP 4300 vybaven funkcí TV remonte repeater která tento prob lém dokáže elegantně vyřešit.



Bezdrátová komunikace iPhone/iPod
Pro uživatele Apple nabízí společnost Yamaha bezdrátový přenos. Díky bezdrátovému vysilači YIT-W12TX který je dodáván k tomuto modelu si můžete vychutnat poslech oblíbené hudby z vašeho Apple zařízení. Technologie AirWired vyvinutá společností Yamaha poskytuje nekomprimovaný lineární přenos signálu, díky čemu je zvukový výstup nádherně čistý a detailní. Stačí jen zapojit vysílač a přehrávání se automaticky spustí, celá akce nemůže být už jednoduší.



Yamaha CINEMA DSP technologie
Dokáže vytvářit bohatě realizované nezávislé zvukové pole, které vás obklopí a vtáhne do středu děje budete překvapeni bezkonkurenční zážitek z prostorového zvuku. Je jedno jestli jde o reprodukci dialogů, hudby nebo filmů vždy uslyšíte zvuk s přesnou lokalizací, plynulým pohybem, mimořádnou čistotou a to vše s překvapivě realistickým vjemem. Bude se vám zdát, jako by stěny vašeho pokoje někam zmizely a vy jste se ocitly ve svém vlastním kině!

CINEMA DSP technologie dokáže vytvářet napínavé realistické zvuky v podstatě jakékoliv místnosti. Na výběr máte 10 různých programů zaměřených na film, hudbu a zábavu. Zvukový projektor YSP-4300 dosahuje skutečného (ne virtuálního) prostorového zvuku díky vytváření zvukových paprsků a pokročilých výpočtů k ovládání jejich směru. Jednotlivé paprsky se odrážejí od zdí a přicházejí tak do místa poslechu ze sedmi směrů. Díky tomu slyšíte dokonale skutečný 7.1 kanálový prostorový zvuk s přirozenou atmosférou a optimálním rozložením zvukového pole. Můžete si vybrat z široké nabídky nejrůznějších režimů 5 BeamPlus2, Stereo + 3 BeamPlus2, 5 Beam, Stereo + 3 Beam, 3 Beam, Stereo, Target a My Surround.


                                                                          
IntelliBeam automatická kalibrace
Jde o automatický kalibrační obvod který zajišťuje optimální vícekanálovou reprodukci zvuku s přesným umístěním. IntelliBeam automaticky nastaví nejlepší vyzařovací úhly, při optimalizaci úrovně a frekvenční charakteristiky každého jednotlivého paprsku. Nastavení je tak opravdu velmi jednoduché a akusticky dokonalé.

Tato jednotka vytváří zvukové pole odrážením zvukových paprsků po stěnách vaší místnosti tím, že rozšíří soudržnost všech kanálů. Stejně jako byste uspořádali postavení reproduktorů u ostatních zvukových systémů, je třeba nastavit úhel vyzařování pro možnost vychutnat si nejlepší možný zvuk z tohoto zařízení. Tento přístroj využívá paprsku optimalizaci a zvuku pomocí přiloženého mikrofonu IntelliBeam, umožňuje snadnou instalaci a dosažení velmi přesného nastavení zvuku, které nejlépe odpovídá vašemu prostředí. Tyto dvě funkce se obecně nazývají IntelliBeam.

Pokud se mikrofon nachází v místě poslechu, vyhledá místa vhodná pro odrážení paprsků, zatímco se kontroluje velikost a tvar místnosti a kvalita materiálu stěn, aby se automaticky nastavil úhel paprsku, objem a kvalita zvuku. To vám pomůže k dosažení nejlepšího prostorového zvukového prostředí. Digital Sound Projector technologie reprodukce zvuku dosahuje u YSP-3300 skutečného (ne virtuálního) prostorového zvuku tím, že produkuje zvukové paprsky za použití pokročilého zpracování k řízení jejich směru. Uslyšíte skutečný 7.1 - kanálový prostorový zvuk.
 


Společnost Yamaha vyvinula firemní technologií UniVolume, která udržuje konzistentní úroveň hlasitosti mezi různými kanály, programy, při reklamách, nebo připojení zařízení na vstup. Například, při sledování televize s použitím UniVolume, bude hlasitost reklamy stejná, jako u sledovaného programu. Totéž platí při přepnutí zdroje na DVD nebo Blu-ray film nebo při poslechu hudby z CD. Zvláště užitečná je tato funkce pro pozdní noční sledování filmu nebo poslech oblíbené hudby, kdy vrcholy v hlasitosti mohou rušit ostatní v bytě nebo domě.
 


Pro přehrávání komprimované hudby vyvinula společnost Yamaha sofistikované zpracování digitálního signálu s exkluzivními algoritmy, která zvyšuje výkon komprimovaných hudebních formátů, včetně MP3 a WMA. S Compressed Music Enhancer jsou výšky a zejména basy bohatší a hladší, vytrácí se nepříjemná zrnitost čímž se přehrávaný obsah stává živější, aby se tak přiblížil co nejblíže k originálu, jak je to jen možné. Jde v podstatě o výkonnější model YSP 3300 kdy se zvýšil počet širokopásmových reproduktorů na 22, zvýšil se výkon středobasových reproduktorů na 2x50 watt, ve výbavě přibyl USB vstup pro rychlejší připojení iPhone/iPod a byl doplněný FM tuner s podporou RDS.

Parametry a specifikace :

Osazení systému:
Širokopásmové repro 22x2 W (repro 28 mm)
Středobasy 2x75 W (repro 65 mm)
Subwoofer 130 W (repro 160 mm)
Rozhraní:
4 x HDMI vstup
1x  HDMI výstup
1x USB vstup
2x  optický vstup 
1x koaxiální vstup
1x analogový CINCH vstup
1x anténní konektor

Audio formáty:
Dolby TrueHD
Dolby Digital Plus
Dolby Digital
Dolby Digital EX
Dolby Pro Logic
Dolby Pro Logic II
Dolby Pro Logic IIx
DTS-HD Master Audio
DTS-HD High Resolution
DTS
DTS-Neo 6
DTS-ES
DTS 96/24
LPCM

Zvuková technologie:
Sound Technology Surround Technology Digital Sound Projector
CINEMA DSP Movie 3 (Sci-Fi, Adventure, Spectacle)
CINEMA DSP Music 3 (Concert, Jazz Club, Music Video)
CINEMA DSP Entertainment 4 (Sports, Talk Show, Drama, Game)
Poslechové módy 5Beam, 5Beam Plus2, Stereo+3Beam, Stereo+3Beam Plus2, 3Beam, Stereo, Target a My Surround
UniVolume

Funkce HDMI:
Deep Color
xv.Color
3D Pass-through
ARC
CEC
Auto Lip-Sync

Konektivita:
Bezdrátový subwoofer
AirWired bezdrátový přenos pro (iPod/iPhone/iPad or Mac/PC)
yAired

Ostatní:
Vestavěný FM tuner s podporou RDS
IntelliBeam
ECO mód pro úsporu el. energie
TV Remote Repeater
Bezdrátový transmitér YIT-W12
CINEMA DSP režim a výsledky měření IntelliBeam

Příkon:
Zvukový projektor 90 W
Subwoofer 70 W
Stand-by mód 0.5 W

Rozměry (š/v/h):
Zvukový projektor: 1102 x 86 (s nožičkami 99,5) x 161 mm
Subwoofer: 145 x 446 x 371 mm

Hmotnost:
Zvukový projektor: 6,9 kg
Subwoofer: 9 kg<

Dodávané příslušenství:
YPS-4300 transmiter
Senzor Intelli Beam
Uživatelský manuál
Dálkový ovladač